comScore

FutbolArena TV

Selçuk İnan maç sonu isyan etti

11 Mart 2017, Cumartesi 22:20

FutbolArena - Galatasaray'a, Gençlerbirliği maçında son dakikada frikikten galibiyet golünü getiren Selçuk İnan karşılaşma sonrasında adeta isyan etti. 

"GOL OLACAĞINI HİSSETMİŞTİM"

Enteresan bir maç oldu. İki haftadır son dakika golleriyle kazanmayı bildik. Her maç zor, iyi takımlar var ligimizde.  Aramızda konuştuk, Podolski de vurabilirdi ama benim vurmama karar verdik. Gol olacağını hissetmiştim. Gol de oldu."

"YORUMCULARDAN RİCAM..."

"Biz futbolcuyuz, televizyonda yapılan yorumlara saygı duyuyoruz ama onlar insanları yönlendirebiliyor.  Onlardan ricam futbolun güzel bir oyun olduğunu, bunun zevkini almamız gerektiğini aşılasınlar."

"TARAFTARLIK BU DEĞİL"

"Taraftarlık küfür etmek, saldırmak değil. Alt liglerde öyle olaylar yaşanıyor ki anlatsam belki inanmazsınız.  Ben anlam veremiyorum, bir insan bir insana nasıl küfredebilir. Ben hayatım boyunca kimseye küfretmedim.  Sonuçta bir takım şampiyon oluyor, diğer takımlar ne olacak? Her zaman saldırmak mı lazım. Ben Galatasaray kaptanı olarak insanlardan rica ediyorum. Eleştirmeye devam edebilirler ama her şeyin belli bir noktası var. Bir noktadan sonra iş taraftarlıktan çıkıyor insanlığa giriyor. Biz iyi insanlardan kurulu bir ülkeyiz, bu noktayı aşmamalıyız.

Selçuk İnan'ın Gençlerbirliği maçında attığı goller


Maçın henüz 5. dakikasında kazanılan penaltıda topun başına geçen Selçuk İnan penaltıyı kalenin ortasına sakince vurarak topu ağlara gönderdi. 

İlk yarısı 2-1 biten maçın 2. yarısında Gençlerbirliği iki penaltı kazanırken bunlardan birini değerlendirdi ve maç 2-2'ye geldi. Mücadelenin 90. dakikasında ise Galatasaray ceza sahasının hemen önünde frikik kazandı. 

Topun başına Selçuk İnan gelirken, kullandığı frikikte topu kalecinin kapattığı köşeden ağlara gönderen kaptan adeta gemisini batmaktan kurtarmış oldu. Galatasaray bu maçta puan kaybetse zirve yarışında ağır bir yara alacaktı. 

Galatasaray Videoları