comScore

Sefer Görev Emri mesajı ne demek? E-Devlet Sefer Görev Emri (Sefer Görev Emri mesajı nedir?)

03 Ekim 2019, Perşembe 12:31
Sefer Görev Emri mesajı ne demek? E-Devlet Sefer Görev Emri (Sefer Görev Emri mesajı nedir?)

Sefer Görev Emri nedir, Sefer Görev Emri ne demek, Sefer Görev Emri mesajını alan vatandaşlar kısa süre içerisinde bu mesajın ne anlama geldiğini araştırmaya başladı.

Sefer Görev Emri ne demek, Sefer Görev Emri nedir, Sefer Görev Emri ne anlama geliyor, Sefer Görev Emri sorgulama, Sefer Görev Emri sorgu, Sefer Görev Emri E-Devlet mesajını alan vatandaşlar kısa süre içerisinde konuyla ilgili bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Sefer Görev Emri mesajının anlamıyla ilgili araştırmalar yapan vatandaşlar için haberimizi hazırladık. 
 

Sefer Görev Emri mesjaı ne demek? Sefer Görev Emri E-Devlet mesajı nedir?


Askerlik görevlerini yapan vatandaşlaraın cep telefonlarına gelen Sefer Görev Emri mesajı kısa süre içerisinde gündem oldu. Sefer Görev Emri mesajını alan vatandaşlar yeniden askere gidip gitmeyecekleri konusunu araştırmaya başladı. Sefer Görev Emri mesajının içeriğinde askerliğini yapmış olan vatandaşlara, "Sefer görev emrinizin tebliği için 10 gün içerisinde en yakın askerlik şubesine başvurunuz" uyarısı yapıldı. 

Vatani görevlerini yapan vatandaşlara gönderilen Sefer Görev Emri mesajının ne anlama geldiğiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
SEFER GÖREV EMRİ MESAJI
 

Sefer Görev Emri nedir? Sefer Görev Emri hangi hallerde uygulanır? Sefer Görev Emri yaş sınırı nedir?


Sefer Görev Emri, bir emir kapsamında askerliğini yapan vatandaşların bir süreliğine yeniden askere çağırılması anlamına gelmektedir. Savunma Bakanlığı, savaş veya ihtiyaç durumunda askere alınacak vatandaşlara Sefer Görev Emri gönderebiliyor. Sefer Görev Emri sorgulamak için en yakın askerlik şubesine bizzat müracaat ederek veya E-Devlet'e giriş yapabilirsiniz. 
SEFER GÖREV EMRİ SORGULAMA

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)