comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Sedat Sözlü: 'Sezon sonunda bırakıyorum'

16 Ocak 2017, Pazartesi 17:00
Sedat Sözlü: 'Sezon sonunda bırakıyorum'

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü, taraftarlardan gelen istifa çağrısına açıklık getirdi.  

FutbolArena - Mersin İdman Yurdu ile sahasında 0-0 berabere kalan ve taraftarları tarafından istifaya çağrılan Adana Demirspor Klübü Başkanı Sedat Sözlü, sezon sonu görevi bırakacağını açıkladı.
 
Sezon içerisinde takımı bırakıp gidemeyeceğini belirten Sözlü, ''Bırakıp kaçmak çok kolay, Bu takımı nasıl iyi yerlere getirebiliriz bunun gayretini vermek durumundayız. Bu teknik direktörü bu futbolcular bizim sorumluluğumuz bizim taleplerimiz adı altında gelip görev aldılar. Bizde onlara karşı sorumluluğumuzun bilinci içerisindeyiz'' dedi.
 
SEZON SONU BIRAKIYORUM 
 
Başkan adayı çıkması durumunda kongre kararı alacağını belirten Sözlü ''Sezonu sonuna kalmadan yeni oluşum çalışmaları şimdiden başlayabilir. Yeni bir oluşum, yeni bir yönetim çalışması yapacak varsa derhal kongre kararı almaya hazırım. Bana istifa et diyorlar, Doğru söylüyorlar, istifa etmem gerekir. Geçen yıl 20 milyon küsür borçla takımı devralıp final oynatıyoruz. Bu takım ilk defa benim dönemimde Süper Lig'e bu kadar yaklaştı. Benim hayatımdaki en değerli varlıklarım çocuklarımdır. Onlara bile küfür ediyorlar. Sedat Sözlü'nün suçu budur işte'' dedi.
 
NDUKA İLE ANLAŞACAĞIZ
 
Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Sedat Sözlü ‘'Nduka ile görüşüp anlaşacağız. Bazı teknik manada oyuncularımıza ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Mevcut transferimizi yapacağız. Allah'a şükür kulübümüz batık göçük durumda değil. 13-14 milyon TL borcumuz var. Şu mevcut borçlarımızı falan da ödersek bu rakam inşallah 10 milyona kadar düşebilir'' dedi. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)