comScore

Sedat Peker kimdir, kaç yaşında? Sedat Peker ne iş yapıyor? Sedat Peker aslen nereli?

13 Temmuz 2018, Cuma 13:15
Sedat Peker kimdir, kaç yaşında? Sedat Peker ne iş yapıyor? Sedat Peker aslen nereli?

Sedat Peker kimdir, kaç yaşında? Sedat Peker ne iş yapıyor? Sedat Peker'in mesleği ne? Sedat Peker aslen nereli? Sedat Peker hakkında açılan davadan beraat etti mi? Sedat Peker ile ilgili mahkemenin verdiği karar gündem oldu.

Sedat Peker kimdir? Sedat Peker kaç yaşında? Sedat Peker aslen nereli? Sedat Peker ne iş yapıyor? Sedat Peker hakkında akademisyenleri tehdit etme iddiasıyla dava açılmıştı. Mahkemenin davayla ilgili karar sonucunda 11 ay hapis cezası istenen Sedat Peker'in beraat ettiği belirtildi. Peki Sedat Peker hakkında ne için dava açıldı? Sedat Peker hakkında bilmeniz gerekenleri derledik. 
 

Sedat Peker hapis cezası mı aldı? Sedat Peker akademisyenler hakkında ne dedi?


Sedat Peker, 1128 akademisyenin imzasının bulunduğu "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine karşı sert bir açıklama yayınlamıştı. Sedat Peker açıklamasında, "Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızda duş alacağız" demişti. Sedat Peker hakkında bu açıklama nedeniyle 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Anadolu 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Sedat Peker'in davadan berratine karar verildi.


 

Sedat Peker kimdir, kaç yaşında? Sedat Peker aslen nereli?


Sedat Peker, 26 Haziran 1971 yılında Sakarya'da dünyaya gelmiştir. Sedat Peker'in annesi Meryem ve babası Ahmet Peker'dir. Sedat Peker, Lise eğitimini İstanbul'da İntaş Lisesi'nde almıştır. Sedat Peker lise eğitimi sırasında bir kız öğrenciye hakaret eden idareciyi darp etmiştir. Ardından okuldan uzaklaştırılan Sedat Peker, açıköğretim üzerinden liseyi bitirmiştir. Sedat Peker gençlik yıllarında birçok kez cezaevine girip çıkmıştır. 
SEDAT PEKER YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN >>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"