comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Sedat Ağçay: 'Süper Lig'e çıkacağız'

16 Kasım 2016, Çarşamba 12:10
Sedat Ağçay: 'Süper Lig'e çıkacağız'

TFF 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'un tecrübeli oyuncusu Sedat Ağçay sezon sonu ligde ilk iki içerisinde yer alıp doğrudan Süper Lig'e çıkmak istediklerini ifade etti. 

FutbolArena - TFF 1. Lig'in liderlik koltuğunda oturan Yeni Malatyaspor'da hedef doğrudan Süper Lig'e çıkmak. En yakın takipçisi Göztepe'nin 4 puan önünde liderlik koltuğunda oturan Yeni Malatyaspor'da Sedat Ağçay sezon sonu ligde ilk iki sırada yer alıp Süper Lig'e doğrudan çıkmak istediklerini belirtti.
 
Sedat Ağçay önlerinde çok zorlu bir fikstür olduğunu belirtirken, "Önümüzdeki 4 haftalık periyotta zorlu maçlar oynayacağız. Öncelikle bunun ilk ayağı Eskişehirspor maçı olacak. Maçın nerede oynanacağı bir iki gün içerisinde belli olacak. Ama hocamızın da söylediği gibi nerede oynarsak oynayalım biz oyunumuzu oynayacağız. Biz istediğimizi sahaya yansıtacağız. Allah'ın izniyle de deplasmanda galip gelmeyi istiyoruz." dedi.
 
Şampiyonluk yolunda taraftarlarına da çağrıda bulunan Sedat Ağçay şunları kaydetti:
 
"Geçen sezon geldiğimizde zor durumdaydık. 'Play-off olur mu, olmaz mı' derken kıl payı kaçırdık. Bu sezon lige başlarken hedefimiz Play-off'tu ama biz kimsenin beklemediği, takım arkadaşlarımız ve hocalarımızın inancıyla, çok büyük bir etki yaptık. Hedefimiz ilk iki içerisinde yer alıp Süper Lig'e çıkmak. Şehrin ileri gelenlerin ve şehrin de bize daha çok destek olması gerekiyor. Gelenlerden Allah razı olsun ama tribünlere daha çok gelmelerini istiyoruz. Bu hedefe bütün şehir olarak kilitlenmeliyiz. Sadece futbolcuların koyacağı bir hedef olmaması lazım, şehri etkileyen bir spor dalını yapıyoruz. Performansımız bizi ilk ikiden çıkma hedefine getirdi. İnşallah bu yolda ilerleyeceğiz."

FutbolArena Haber Turu (13 Aralık 2019)