comScore

Seda Akgül'ün bakın hangi kavgası ortaya çıktı! (Nihat Doğan Seda Akgül olayından sonra flaş)

30 Mart 2018, Cuma 15:04

Seda Akgül ile Nihat Doğan arasında yaşanan kavganın ardından Seda Akgül kimdir ve Seda Akgül kavgalarını merak edenler için önemli detayları sizler için derledik. TV8 sunucusu ve aynı zamanda yorumcusu Seda Akgül'e dair bilmeniz gerekenlere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. tg
 

FutbolArena - Seda Akgül ile Nihat Doğan arasında Survivor Panorama aracılığıyla yaşanan kavga bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. Peki Seda Akgül kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar? Bu kavganın ardından tüm vatandaşlar bir anda Seda Akgül'ün kim olduğunu araştırmaya başladı. Bu yaşanan tartışma Seda Akgül'ün ilk polemiği olmadı. Seda Akgül'ün kavgalarına dair tüm gelişmelere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 


Seda Akgül kavga haberleri son dakika (30 Mart 2018 Cuma)


TV8'in sunucularından Seda Akgül son olarak Survivor Panorama ve aynı zamanda internet aracılığıyla Nihat Doğan ile Türkiye'nin gündemine oturan bir polemik yaşadı. Seda Akgül'ün All Star'da yarıştığı dönemde Nihat Doğan hakkında, "Kocam olsa boşarım." sözlerine Nihat Doğan'ın, "Kaşarlarla evlenmem." cevabı bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. 

Peki Seda Akgül daha önce kimlerle Survivor Panorama programında tartışma yaşadı? Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda TV8'de yayınlanan ve Nur Tuğba'nın sunuculuğunu yaptığı, Hakan Ural'ın katkılarıyla yorumda bulunduğu programda bu kez Seda Akgül ile Nur Tuğba arasında gerilim yaşanmıştı. 
 

Nur Tuğba Algül ve Seda Akgül Survivor Panorama kavgası


21 Mart 2018 Çarşamba günü yayınlanan Survivor Panorama programında sunucu Nur Tuğba Algül ile programın yorumcusu Seda Akgül arasında Hakan Hatipoğlu için kavga yaşandı. Yaklaşık 2 sezon Hakan Hatipoğlu ile program sunan Nur Nuğba Algül ve Seda Algül arasında Hakan Hatipoğlu'nun kardeşinin yolladığı mektup arasında yaşanan kavganın dozajı artınca VTR'ye gidilmek zorunda kaldı.
Seda Akgül ile Nur Tuğba Algül arasında tatlı sert başlayan tartışmanın devamında Seda Akgül, Nur Tuğba Algül'ün Hakan Hatipoğlu hakkındaki yorumları sonrası ortam gerildi. Seda Akgül, "Sen mi bana öğreteceksin?" dedi ve Nur Tuğba Algül de bunun karşılığında "Gerekirse" evet." yanıtını verdi. 


 

Seda Akgül kimdir?


17 Haziran 1971 Ankara doğumlu olan Seda Akgül, Türk sunucu ve akademisyendir. TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'nda mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapan Seda Akgül, İsveç Üniversitesi'nin bursu ile Brüksel'de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan sivil toplum örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington'da staj görmüştür.

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, kuruluşundan itibaren TV 8'de görev almıştır. Avrupa Birliği'ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı ana haber bülteni spikerliği ile de tanınmaktadır. Işık Üniversitesi'nde 2004-2007 arasında İngilizce verdiği medya dersleri ile de akademisyenlik görevini devam ettirmiştir.

TV 8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sunarak, eleştirmenlerin ve izleyicilerin beğenisini toplayan Seda Akgül 17 Eylül 2012 tarihinde yeni yayın döneminde Star TV'ye geçerek sabah haber kuşağı programı sunmaya başlamıştır. Ağustos 2014'te kanaldan ayrılmış ve bir reality show sunmak için Kanal D'ye geçmiştir. 2016 yılında Avram Habib ile evlendi.

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.