comScore

Seçim sonuçları CANLI - 2018 seçim sonuçları takip (24 Haziran oy sonuçları)

24 Haziran 2018, Pazar 18:02
Seçim sonuçları CANLI - 2018 seçim sonuçları takip (24 Haziran oy sonuçları)

24 Haziran 2018 seçim sonuçlarını canlı izlemek isteyenler için 24 Haziran 2018 seçim sonuçlarını anbean aktarıyoruz. Seçim sonuçları açıklanmaya başladı mı? diye merak eden milyonlarca vatandaş internet ortamında seçim sonuçları 2018 takip et şeklinde arama yapmaya başladılar. 

FutbolArena - Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy verme işlemi sona erdi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Türkiye'de saat 08.00'de başlayan oy verme işlemi 17.00'de tamamlandı. Seçmenler, Türkiye genelinde kurulan 180 bin 65 sandıkta oylarını kullandı. Seçim sonuçlarını takip etmek isteyen vatandaşlar Seçim sonuçları 2018 canlı şeklinde internet ortamında arama yapmaya başladılar. Seçim sonuçlarını anbean takip etmeniz için tüm tüm gelişmeler ve Seçim sonuçlarına dair tüm haberler burada. 

SAADET PARTİSİ'NDEN İLK AÇIKLAMA GELDİ
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim “Dip dalga bekliyoruz. Saadet Partisi tahmini oy oranı yüzde 10 civarında sürpriz bir oy beklentimiz var. Herşey güzel olacak”  dedi.

KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMADA BULUNDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sandığa gidip oy kullanan bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum, demokrasinin gereğini yaptılar." dedi. Kılıçdaroğlu, "Güzel şeyler olacak Türkiye'de yürekten inanıyorum ve biz yarın güzel bir Türkiye'ye umarım hep birlikte uyanmış olacağız." değerlendirmesinde bulundu.
 

Muharrem İnce'den flaş YSK açıklaması


CHP Cumhurbaşkan Adayı Muharrem İnce yaptığı açıklama ile oy kullanan vatandaşları oyların sayılacağı okullara çağırdı. Muharrem İnce seçim sürecinde YSK'ya yakın bir yerde sayımı takip edeceğini ve sık sık YSK'nın önüne geleceğini açıkladı.

''Ben YSK'ya çok yakın bir mesafedeyim. Hiç merak etmeyin hakkınızı korumak için buradayız. YSK üyelerine tavsiyede bulunuyoruz sadece. Görevinizi doğru yapın, düzgün yapın. Kanunlara uyarak yapın. Kimsenin kuklası olmayın.''


SEÇİM SONUÇLARI 2018 ANADOLU AJANSI CANLI TAKİP

SEÇİM SONUÇLARI 2018 İHLAS HABER AJANSI CANLI TAKİP

SEÇİM SONUÇLARI 2018 DEMİRÖREN HABER AJANSI CANLI TAKİP

SEÇİM SONUÇLARI 2018 FOX TV CANLI TAKİP


Diyarbakır ve Batman'da 14'ü yabancı uyruklu 17 kişi tespit edildi

Diyarbakır'ın Lice, Hani, Kocaköy ve Dicle ilçeleri ile Batman'ın Gercüş ilçesinde Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin akreditasyonu bulunmadığı ve AGİT gözlemcisi olmadığı halde kendisini gözlemci olarak tanıtarak seçimlere müdahale girişiminde bulunan 14'ü yabancı uyruklu 17 kişi tespit edildi. Lice'de HDP üyeleri ile oy kullanılan okulları ziyaret etmek isteyen ve üzerlerinde herhangi bir akreditasyon kartı bulunmayan İtalyan uyruklu Carmıne E, Paolo Z. ve Emanuela I. ile yanlarında rehber olarak bulunduğunu ifade eden Robin P'nin İlçe Seçim Kurulu Başkanının talimatıyla oy kullanılan binalara girişi engellendi. Lice Kaymakamı Abdulkadir Çelik, yaptığı açıklamada, ilçede seçim güvenliği ile ilgili bir sıkıntı yaşanmadığını ifade ederek, vatandaşların güvenli bir şekilde sandık başına gidip, vatandaşlık görevini yerine getirmeye devam ettiğini söyledi.

Seçimde kim önde gidiyor? (CANLI - 24 Haziran seçim sonuçları)

Açılan Sandık yüzdesi: 97,75

AKP – 42,42
CHP – 22,74
HDP – 11,46
MHP – 11,17
İYİ Parti – 10,07
Saadet Partisi – 1,36CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUCU

Açılan Sandık yüzdesi: 97,91

Muharrem İnce - %30,76
Meral Akşener - %7,39
Recep Tayyip Erdoğan - %52,53
Selehattin Demirtaş - %8,24
Temel Karamollaoğlu - %0,89
Doğu Perinçek - %0,02

SONUÇLAR GÜNCELLENECEKTİR


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"