comScore

Seçim günü muhtarlıklar açık mı? Muhtarlık çalışma saatleri (24 Haziran 2018 Pazar)

24 Haziran 2018, Pazar 09:34
Seçim günü muhtarlıklar açık mı? Muhtarlık çalışma saatleri (24 Haziran 2018 Pazar)

Seçmen kağıdı eline ulaşmayan vatandaşlar 24 Haziran seçim günü muhtarlıktan seçim kağıdı alabilmek için muhtarlıkların seçim günü açık olup olmadığını merak etmeye başladı. Bu doğrultuda seçim günü muhtarlıklar açık mı? Seçim günü muhtarlık çalışma saatleri kaçtan kaça kadar? sorularına yanıt arayanlar için detaylar haberimizde. 

FutbolArena - 24 Haziran seçim günü muhtarlıkların açık olmadığını merak eden vatandaşlar, seçim günü seçmen kağıdı almak için 24 Haziran 2018 Pazar sabahından itibaren seçim günü muhtarlıklar açık mı? Muhtarlık çalışma saatleri kaç? şeklinde merak etmeye başladı. Peki seçim günü muhtarlık açık mı? Seçim günü muhtarlıktan seçmen kağıdı alabilir miyim? Seçim günü muhtarlık açık mı diye merak edenler için 24 Haziran seçim günü muhtarlık çalışma saatleri ve muhtarlıkla ilgili merak edilenlere haberimizden yanıt bulabilirsiniz. Seçmen kağıtlarına ulaşamayanlar ve seçmen kağıdı olmayanlar 24 Haziran 2018 günü muhtarlıktan seçmen kağıdı alabilir mi?

Seçim günü muhtarlıklar açık mı sorusuna yanıt bulmak için son olarak 2013 Referandum günü muhtarlıklar seçim günü çalışmıştı. O dönem yapıan açıklamada, “Referanduma az bir süre kaldı. Seçmen kağıtlarının seçmenlere ulaşması konusunda Ödemiş Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran yaptığı açıklamada, "Görev yapan muhtar arkadaşlarımız, kağıtlarını almaya gelemeyen seçmenlerin kağıtlarını bizzat adreslerine kadar ulaştırmışlardır. Ancak muhtarlıklarda az da olsa seçmen kağıdı kalmıştır. Değerli vatandaşlarımızın seçmen kağıtlarını bizzat mahalle muhtarlarından almalarını rica ediyoruz. Seçmen kağıtlarını alıp da kaybedenler ise yine ilgili muhtarlığa giderek hangi yerde oy kullanacağını muhtar arkadaşlarımızdan öğrenebilirler. Referandumun ülkemize güzellikler getirmesini temenni ediyorum." ifadelerini kullanmıştı

Saat kaçta oy kullanılacak?


Seçimde oy verme saatlerine ilişkin YSK kararı da Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oy verme günü olan 24 Haziran 2018 Pazar günü, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda ise 8 Temmuz 2018 Pazar günü tüm yurtta oy verme başlangıç ve bitiş saatleri 08.00-17.00 olarak belirlendi. Saat 17:00'da sandıklar kapanacak ve YSK tarafından sayım işlemine geçilecek. Televizyon ekranlarına yansıtılacak seçimin sayım işleminin akşam saat 23:00'e kadar sürmesi bekleniyor.

SEÇİM GÜNÜ HEYECANI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.