comScore

Schalke 04 Schalke 04

Ozan Kabak açıkladı! 'Benim kararım değildi'

26 Eylül 2019, Perşembe 12:43
Ozan Kabak açıkladı! 'Benim kararım değildi'

Ozan Kabak, Schalke 04'ün resmi internet sitesine samimi açıklamalarda bulundu. Genç futbolcu milli takıma alınmaması hakkında gelen soruyu yanıtladı.

FutbolArena Dış Haberler - Schalke 04'e transfer olan Ozan Kabak, sakatlığı ve milli takımdaki durumu hakkında kulübün resmi sitesine konuştu. Ozan Kabak, Gelsenkirchen'deki hayatının yanı sora takımda ortam hakkında açıklamalarda bulundu.
 

Ozan Kabak'tan Schalke 04 ve milli takım açıklamaları


Sakatlığı ve milli takım hakkında gelen soruyu yanıtlayan Ozan Kabak, "İyi durumdayım, umarım yakın zamanda forma giyerim. Bir futbolcu için sakatlıktan daha kötü bir şey yoktur. Milli Takım konusu sadece benim kararım değildi. Şenol Güneş ve David Wagner, Schalke'de takımla kalmamın daha iyi olacağına karar verdiler. Onların tavsiyelerine uydum. Şenol Güneş ile iletişim halindeyiz. Beni düzenli olarak arıyor ve durumumu soruyor. Beni yakından izlediğini hissediyorum. Tekrar çağrılırsan benim için ülkemi temsil etmek büyük onur olur." dedi.

"SOYUNMA ODASINDA ALMANCA KONUŞUYORUM"
Takımdaki yaşantısına değinen Ozan Kabak, "Ahmed Kutucu, Suat Serdar ve Levent Mercan ile birlikte çok zaman geçiriyoruz. Almanca'yı geliştirmeme yardı ediyorlar. Her geçen gün daha iyi oluyor. Soyunma odasında konuşabiliyorum ve birçok şeyi anlıyorum. Annem benimle birlikte kalıyor. Babam ve kardeşlerim çok ziyaret ediyor. Gelsenkirchen ve Ruhr bölgesini seviyoruz. Buradaki kafe ve restoranlara artık hakimim. Taraftarlar takımın bir parçası olduğumu bana hissettiriyorlar. Deplasmanda da inanılmaz destekliyorlar." ifadelerini kullandı.

DAVİD WAGNER İLE ARAN NASIL?

"David Wagner sakatlıktan sonraki ilk maçım olduğu için performansımdan memnun olduğunu söyledi. Stuttgart'tan buraya transfer olmaya karar vermeden önce, David ile yaptığım konuşmalar benim için çok önemliydi ve kararımda kesinlikle büyük bir rol oynadı. Bana her zaman iyi tavsiyeler veriyor ve sürekli gelişmeme yardımcı oluyor."

Son dakika Bundesliga Haberleri FutbolArena'da.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!