comScore

"Savaş olmasa da yapardık!" Belçika'da asker selamı soruşturması

16 Ekim 2019, Çarşamba 23:36

Beringen Türkgücü (Turkse FC) takımı oyuncularının maçtan sonra asker selamı fotoğrafını yayınlamalarının ardından, Belçika Futbol Federasyonu'nun soruşturma başlatmasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Belçika'da altyapı takımı Beringen Türkgücü (Turkse FC), 5-3 kazandıkları maçın ardından asker selamı fotoğrafıyla Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla selam gönderdi. Belçika Futbol Federasyonu ise bundan dolayı Beringen Türkgücü hakkında soruşturma başlattı. 

Belçika Futbol Federasyonundan Marc van Craen yaptığı açıklamada, "Suriye'deki politik durum hakkında bir hareket veya açıklama yapamazlar. Bu bizim değerlerimizle ters düşüyor. Spor ve siyaseti birbirinden ayırmak zorundayız. Her zaman bu olguyla hareket ettik." ifadelerini kullandı. 
"U10 takımımızın 5-3 kazandığımız maç askerlerimize hediye olsun. Bizler ciddi insanlarımız. Askerlerimize birçok hediye vermek istiyoruz. Soğukta ve yağmurda Türk milletinin varlığı için ruhumuzu feda etmek istiyoruz. 

KULÜPTEN AÇIKLAMA

"Savaş olmasa bile bunu yapardık. Bu hareket kesinlikle siyasetle alakası yok. Bu fotoğraf her yıl tüm şehitler ve onların ailelerine saygı duyduğumuz için yayınlanır. Biz bu konuda oldukça duyarlıyız." 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)