comScore

Şanlıurfaspor Şanlıurfaspor

TFF'den şike açıklaması

13 Temmuz 2017, Perşembe 20:42
TFF'den şike açıklaması

TFF, Şanlıurfaspor ve Gaziantepspor'un şike yapıldığı hakkındaki iddialarıyla ilgili resmi siteden cevap verdi.

FutbolArena - TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) gündemi bir süredir meşgul eden şike haberleri hakkında açıklama yaptı. Şanlıurfaspor ve Gaziantepspor'un yaptığı başvuruların değerlendirilmeye alındığı belirtilen mesajda, etik kurulun iddiaları incelediği yazıldı.

TFF'NİN ŞİKE AÇIKLAMASI
TFF'nin resmi internet sitesinden yayınladığı mesaj şu şekilde... 

"Şanlıurfaspor Kulübü Derneği, Gaziantep Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'nün müsabaka sonucunu etkilediğini iddia ederek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ve diğer ilgili kulüp ve kişiler hakkında gereğinin yapılarak cezalandırılmaları ve kulüplerinin mağduriyetinin giderilmesi talebiyle Federasyonumuza başvurmuştur.

Söz konusu başvuru 7 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulumuzda görüşülerek incelenmek üzere aynı gün Etik Kurulu'na sevk edilmiştir. Etik Kurulu'nun, hazırlayacağı rapor Yönetim Kurulumuza sunulacak, Yönetim Kurulumuzun alacağı karar doğrultusunda disiplin yargılaması yapılması amacıyla ilgili kulüp ve kişiler disiplin kuruluna sevk edilecektir.

Gaziantepspor Kulübü Derneği'nin Federasyonumuza göndermiş olduğu ihbar dilekçesi de aynı konu ile ilgili olduğundan Etik Kurulumuza iletilmiştir.

Bu aşamada, başvuru Etik Kurulumuzun incelemesinde olup kamuoyunun bilgisine sunulur."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"