comScore

Şanlıurfaspor Şanlıurfaspor

Şanlıurfasporlu Mertcan Çam dayak olayını anlattı! "Köpek kulübesine bağlayacaktı"

13 Aralık 2017, Çarşamba 10:45
Şanlıurfasporlu Mertcan Çam dayak olayını anlattı!

Şanlıurfaspor'un genç oyuncusu Mertcan Çam başından geçen dayak olayını ayrıntılarıyla anlattı.

FutbolArena Şanlıurfaspor'un genç futbolcusu Mertcan Çam'ın kulüpte dövülmesi gündemden düşmüyor. Mertcan'ın ifadesine göre, ödenmeyen alacakları için şikayetçi olması nedeniyle kulüp başkanı Emin Yetim ve yanındakiler kendisini darp etmiş, canını inşaata kaçarak ve ardından kenti terk ederek kurtarmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bizzat görüşüp güvence verdiği Mertcan ve ailesinin şikayeti üzerine başkan Yetim gözaltına alındı ve soruşturma sürüyor. Olay gecesi Şanlıurfa'dan kaçtığı araba ile geldiği Erzincan'dan ağabeyi Yiğit Çam tarafından alınıp memleketi Trabzon'a götürülen Mertcan, ısrarlara karşın yaşadıklarını bütünüyle anlatmamıştı. Mertcan Hürriyet'e verdiği röportajda bu kez olayı tüm açıklığı ile aktardı.

İKİNCİ BAŞKAN VE ŞOFÖR DEVAM ETTİ
"Başkan ansızın bir yumruk attı. Yumruk kulak arkama geldi. Yere düştüm. Yerde, 'Başkanım yapma n'olursun' diye yalvardım. Dinlemedi, tekme atmaya başladı. Yüzümü koruyarak yere kapaklandım. Belime, boşluklarıma gelen tekmelerle soluk alamıyordum. O vurmaya devam etti. 2-3 tekme daha attı. Yağmurluğumun kapşonundan tutarak kapıya doğru sürükledi 'Seni köpek kulübesine bağlayacağım ulan it' diye bağırıyordu. O arada ağza alınmayacak bir sürü küfürler daha etti. Aileme bana küfrediyordu. Kapıya kadar sürükledi. Ardından ikinci başkan Giray Küçük ve şoförü geldi. Ben ayırıp beni kurtaracaklar sandım ama yanılmışım." 

"BATUHAN KARADENİZ, HAVALİMANINA KAÇTI"

Basına yansımayan bu tip başka olaylar oldu mu?

"Geçen yıl ismini vermek istemediğim tanınmış bir futbolcu da kümeye düşme maçımız olan Ş.Urfaspor-Elazığ maçının devre arasında başkanla tartıştı. Başına geleceği anladığı için oyundan çıkmak istedi. Hoca onu değiştirdi. O da hemen giyinip havalimanına doğru taksiyle kaçtı. Ama yakalanmamak için Urfa havalimanına değil, Diyarbakır havalimanına kaçtı. Kaçmasaydı büyük ihtimal başına benim başıma gelenden daha beter şeyler gelebilirdi. Zira benimki sadece paramı hakkımı isteme konusu, onun olayında küme düşme durumu da vardı. Hayatı bile tehlikeye girebilirdi." (Bu futbolcu Batuhan Karadeniz... Mertcan Çam, adını vermek istemedi ancak o dönemle ilgili yaptığımız küçük bir araştırmada futbolcunun Batuhan Karadeniz olduğunu belirledik.)"Şanlıurfaspor veya halkıyla en ufak bir problemimim yok. İki senedir onların sayesinde para kazandım, isim yaptım. Problemim o üç şahısladır. Mutlaka cezalarını çekmelerini istiyorum. Asla geri adım atmayacağım. Benzer olayları diğer arkadaşlarımın da yaşamaması için işin peşini asla bırakmayacağım. Çünkü ailem beni oraya emanet yolladı, onlar emanete ihanet ettiler. Ben 22 yaşında bir çocuğum oysa başkan ve adamları 45-50 yaşında insanlar. Bunu bir çocuğa nasıl yaparlar? Kendi çocuklarına yapılmasını isterler mi? Benim annem, babam, abim perişan oldular. Ben hakkımı istemekten başka ne yaptım?


Mertcan Çam olayında Ali Tandoğan korktu mu?


"Teknik direktörümüz Ali Tandoğan maalesef bana da aileme de destek olmadı. Korkmuş olabilir. Olaydan haberi olmadığını söyledi. Ama yalan. Ortalık yıkılırken nasıl haberdar olmaz. Antrenörlüğe yeni başladığı için kariyerinden korkmuş olabilir. Ama tüm futbolcu arkadaşlarım bana destek oldu. Hepsi lehime ifade verdiler. Hepsine cesaretlerinden ötürü ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Geleceğimden korkuyorum, köpek kulübelerine bağlayacaklardı!

"Ben futbolcuyum. İşim bu. Şimdi, başka kulüpler beni suçlu ve ortalığı karıştıran adam olarak görüp istemezler mi diye korkuyorum. Oysa kim olsa daha fazlasını yapardım. Kaçmayacaktım da beni köpek kulübesine bağlamalarına izin mi verecektim?


Şanlıurfaspor'un Mercan Çam'a borcu ne kadar?


"İki yıldır TFF 2. Lig Beyaz Grup takımı Şanlıurfaspor'da oynuyorum. İlk senenin parasını tam alamadım. 88 bin liram kaldı. Onu da TFF'ye bildirmiştim. İkinci yıl bunu bile bile tekrar benimle sözleşme yaptılar. Sözleşmenin şartlarına uymadılar. 100 bin lira vermişlerdi. 170 bin lira alacağım içerde kaldı. Geçtiğimiz yılı da dahil edersek 170 bin artı 88 bin lira alacağımın peşine düştüm."

Türk futbolu ile ilgili tüm gelişmeleri Türk Futbolu Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!