comScore

Şanlıurfaspor Şanlıurfaspor

Şanlıurfaspor ile Kağan Söylemezgiller arasında şike davası

31 Temmuz 2017, Pazartesi 18:03
Şanlıurfaspor ile Kağan Söylemezgiller arasında şike davası

Şanlıurfaspor geçen sezon takımın formasını giyen orta saha oyuncusu Kağan Söylemezgiller ile şike konusunda davalık oluyor.

FutbolArena - Şanlıurfaspor geçen sezon TFF 1. Lig'den küme düşmüş ve şike yapıldığı konusunda çeşitli iddialarda bulunmuştu. Şanlıurfaspor forması giyen Kağan Söylemezgiller de bu iddiaların baş aktörlerindendi.


Kağan Söylemezgiller'den Şanlıurfaspor'a dava


Kağan Söylemezgiller'in avukatı Aydın Özcan, Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim'in müvekkili hakkında yaptığı açıklamalarla ilgili olarak hukuki süreç başlattıklarını bildirdi.

"BİLEREK PENALTI YAPTIRIP, KIRMIZI KART GÖRDÜ" 
Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim'in katıldığı bir radyo programında o dönem takımda forma giyen Kağan Söylemezgiller'in 14 Mayıs 2017'de oynanan Manisaspor-Şanlıurfaspor maçında penaltı yaptırdığı ve bilinçli şekilde kırmızı kart gördüğünü söylediğini belirtti.

"İNSAN HAKLARINA AYKIRI"

Yetim'in "Şanlıurfaspor'un düşürülmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Lige iade istiyoruz." dediğini kaydeden Özcan, açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Bu açıklaması ile de asıl amaç ve talebini ortaya koymuştur. Hukuka ve insan haklarına tamamen aykırı, masumiyet karinesi ihlal edilerek, 'çamur at izi kalsın' mantığı ile yapılan bu mesnetsiz açıklama ile ilgili olarak adı geçenler hakkında cezai ve hukuki süreç tarafımızca başlatılmıştır. Söz konusu karalamaların transfer sürecine denk gelmesi müvekkilimizi gerek maddi gerekse de manevi anlamda ciddi şekilde yıpratmıştır. Tüm maddi ve manevi tazminat haklarımızı saklı tutmak kaydıyla söylemek isteriz ki, müvekkilimizin kişilik haklarına basın ve yayın yolu ile yapılan saldırı kati suretle kabul edilebilir değildir."

3 TEMMUZ'DA DA VARDI

Kağan Söylemezgiller 3 Temmuz Şike soruşturmasında da adı geçen futbolculardan biri olmuştu. O dönem Ankaragücü forması giyen Kağan, Fenerbahçe'de forma giyen Emre Belözoğlu ile maç öncesinde konuşmuş ve kendisine 'Fenerbahçe'ye transfer edileceği yönünde' telkinde bulunulmuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"