comScore

Şanlıurfaspor Şanlıurfaspor

Şanlıurfaspor düştü, ortalık savaş alanına döndü

20 Mayıs 2017, Cumartesi 22:44
Şanlıurfaspor düştü, ortalık savaş alanına döndü

Şanlıurfaspor - Elazığspor maçı sonrası taş atan gruba, polis biber gazı ve TOMA'larla müdahale etti.

FutbolArena - Şanlıurfaspor, TFF 1. Lig'in 34. haftasında evinde Elazığspor'u 2-1'lik skorla yenmesine rağmen ligden düştü. Maç sonrası taş atan gruba, polis biber gazı ve TOMA'larla müdahale etti. 

POLİS TARAFTARLARI KOVALADI
Taş atan gruplar ile polis arasında ara sokaklarda kovalamaca yaşandı. Biber gazı ve TOMA'larla müdahale edilen gruplar arasında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Biber gazından etkilenerek baygınlık geçiren taraftarlar ise ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı.

PASSOLİG KARTLARI YAKTILAR

Şanlıurfaspor'un evinde Elazığspor'u 2-1'lik skorla yenmesine rağmen ligden düştüğü maç sonrası bir grup taraftar şehir merkezinde takımı protesto ederek Passolig kartlarını yaktı. 
TFF 1. Lig'in 34. haftasında Şanlıurfaspor, evinde Elazığspor'u konuk etti. Kümede kalma savaşı veren Şanlıurfaspor, Elazığspor'u yenmesine rağmen ligden düştü. Maç sonrası bir grup taraftar polise taş attı. Polisin biber gazı ve TOMA'larla müdahale ettiği grup ara sokaklara kaçtı.
Daha sonra şehir merkezinde toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, takımı protesto ederek, Passolig kartlarını yaktı. Polis, grubun toplandığı Rabia Meydanı ve Atatürk Caddesinde güvenlik önlemi aldı.Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Hayati Soydaş ise, “İstediğimiz skoru aldık ama rakiplerin maçlarıyla alakalı olarak, aynı puanda olmamıza rağmen ikili averajla düştük. Çok söylenecek şey yok. Futbolcu kardeşlerim iyi mücadele ettiler. Sayı olarak çok az kalmıştık. Maça çıkan 11'in içinde bile sıkıntıları olanlar vardı. Zaten hemen kendilerini de gösterdi. Değişiklik yapma şansımız bile çok zordu. Ona rağmen hepsini tebrik ediyorum. Şanlıurfaspor adına üzgünüm. Yapacak bir şey yok. Umarım tekrar aynı lige çıkar” şeklinde konuştu.

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)