comScore

Şanlıurfaspor Şanlıurfaspor

Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim, futbolcu Mert Çam'ı odasında dövdü iddiası

05 Aralık 2017, Salı 21:55
Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim, futbolcu Mert Çam'ı odasında dövdü iddiası

Şanlıurfaspor'da yaşandığı iddia edilen olay camiada deprem etkisi yarattı. Başkan Emin Yetim'in kulübü TFF'ye şikayet eden futbolcusu Mertcan Çam'ı odasında dövdüğü öne sürülüyor.

FutbolArena - Şanlıurfaspor'daki alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle TFF'ye başvuruda bulunan Mertcan Çam, iddiaya göre bu olayın Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim tarafından duyulmasıyla darp edildi. 
 

Şanlıurfaspor, Emin Yetim - Mertcan Çam olayı


Fotomaç yazarı Cevdet Ünüvar'ın sosyal medyadan yaptığı paylaşımlara göre, Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim'in 2 sezon önce Trabzonspor'dan takıma dahil edilen Mertcan Çam'ı odasına kilitleyerek dövdüğü öne sürülüyor.

Çam'ın burnunun kırıldığı iddia edilirken, hastaneye darp raporu alacağı ifade edildi. Ailesi ve yakınlarının ulaşamadığı genç oyuncunun cep telefonunun alıkonulduğu da iddia ediliyor. Mertcan Çam'ın ailesi, genç oyuncunun hayatından endişe ederek suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.
  

Şanlıurfaspor, Mertcan Çam açıklaması


Şanlıurfaspor, Mertcan Çam'ın kulüp başkanı tarafından dövüldüğü ve telefonuna el konulduğu haberlerini resmi siteden yalanladı
İşte o açıklama:

"Bazı basın yayın organları ve Sosyal medyada yayılan Futbolcumuz Mertcan Çam'ın Kulüp başkanımız tarafından dövülmesi ve telefonlarına el konması haberleri kesinlikle gerçek dışıdır.
 
Kulüp olarak edindiğimiz bilgilere göre Profesyonel Futbolcumuz Mertcan Çam, bugün saat 19:00'da yapılan antrenmana çıkarken dışarıdan tesislerimize gelen ve kim olduğunu öğrenemediğimiz kişi yada kişiler tarafından saldıraya uğramış ve tehdit edilmiştir.
 
Kendini bilmez ve hasta ruhlu kişi yada kişiler tarafından saldırıya uğradığını düşündüğümüz futbolcumuz Mertcan Çam'ın uğramış olduğu saldırı bizleri de derinden üzmüştür.
 
Futbolcumuza saldıran bu şahısları en kısa zamanda tespit edilerek cezalandırılması için elimizden ne geliyorsa yapacağımızıda belirtmek istiyoruz.
 
Futbolcumuzun telefonlarına el konulduğu belirtilen yalan haberlerde ifade edildiği gibi olmadığı, telefonlarının antrenmana çıkacak olmasından dolayı kendi odasında olduğunu kulüp çalışanlarımız tarafından tespit edilmiştir.
 
Futbolcunun başkanımız tarafından darp edildiğini öne süren ve yalan haber yapanlar hakkında en kısa zamanda hukuki sürecinde başlatılacağını beyan ediyoruz.
 
Ayrıca Futbolcunun, kulübü alacaklarından dolayı Türkiye Futbol Federasyonuna şikayet ettiği için dövüldü denilen,  gerçeği yansıtmayan aynı zamanda Şanlıurfa'ya ve Şanlıurfasporumuza zarar veren bu yalan yanlış yayınlara kulüp olarak çok büyük tepki gösteriyoruz.
 
Şanlıurfaspor kulübü olarak kulübümüzü TFF'ye ve FIFA'ya çok sayıda futbolcu başvurmuş ve aynı zamanda Şanlıurfaspor'da futbol oynamaya devam etmişlerdir.
 
Bunun en açık örneği de Mertcan Çam'dır. Geçen sezon kulübümüzü alacakları için TFF'ye şikayet etmesine rağmen sezon başı kendisini yine transfer ettiğimizi herkes bilmektedir."

Son dakika Alt Lig Haberleri için FutbolArena'yı takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"