comScore

Şanlıurfaspor Şanlıurfaspor

Mertcan Çam'a saldıran Şanlıurfaspor başkanı futboldan men edildi

21 Aralık 2017, Perşembe 20:01
Mertcan Çam'a saldıran Şanlıurfaspor başkanı futboldan men edildi

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, futbolcu Mertcan Çam'a yönelik saldırısı nedeniyle Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim'e sürekli hak mahrumiyeti cezası verdi.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, futbolcusu Mertcan Çam'ı darp ettiği gerekçesiyle Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim'e ağır bir ceza verdi.
 

Mertcan Çam'ı döven Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim ne ceza aldı?


TFF'den yapılan açıklamaya göre kurul, Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim'in, sporcusuna yönelik saldırısı nedeniyle 3 yıl 2 ay hak mahrumiyeti ve 180 bin lira para cezası almasını kararlaştırdı. PFDK, cezanın 3 yılı aşması dolayısıyla Yetim'i sürekli hak mahrumiyeti ile cezalandırdı. 

YÖNETİCİLERE DE CEZA YAĞDI
Şanlıurfaspor yöneticisi Mehmet Giray Küçük, aynı gerekçeyle 1 yıl hak mahrumiyeti ve 60 bin lira para cezası alırken, kulüp görevlisi Mustafa Müsri'ye de sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti verildi. 

MERTCAN ÇAM SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

TFF 2. Lig takımlarından Şanlıurfaspor'da kiralık olarak forma giyen ve alacak meselesi yüzünden TFF'ye başvuran Mertcan Çam, kulüp başkanı Emin Yetim ve çevresindekilerden dayak yediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. 
 

Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim'den Mertcan Çam açıklaması


TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Şanlıurfaspor'da kulüp başkanı Emin Yetim, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun, futbolcu Mertcan Çam'ın darp edildiği iddiaları nedeniyle kendilerine verdiği cezalara ilişkin TFF Tahkim Kuruluna itirazda bulunacaklarını söyledi.

"KARARLARI HAYRETLE KARŞILIYORUZ"

Yetim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, PFDK'nın kararlarını kulüp olarak hayretle karşıladıklarını söyledi. Futbolcu Mertcan Çam'ın darp edilmesinden üzüntü duyduklarını belirten Yetim, konuyla ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğine değindi.

Karara itirazda bulunacaklarını vurgulayan Yetim, "Kurul kulübümüze çok ağır bir ceza vermiştir. Bu karar camiamızı derinden üzmüştür. Kurul, aslı olmayan düzmece bir yalandan dolayı bu kadar ağır, saçma karar vermiştir. Tahkim Kuruluna itirazda bulunacağız. Konuyla ilgili hukuki süreç zaten devam ediyor. Biz zaten şikayetçi olduk. " dedi.

Son dakika Alt Lig Haberleri için FutbolArena'yı takip edebilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)