comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Samuel Eto'o'dan Sneijder'e övgüler, Beşiktaş taraftarına büyük teşekkür

09 Şubat 2017, Perşembe 20:35
Samuel Eto'o'dan Sneijder'e övgüler, Beşiktaş taraftarına büyük teşekkür

Antalyaspor'un yıldız futbolcusu Samuel Eto'o'dan kariyerinde yaşadıkları en güzel anları NTV Spor'da anlattı. 

FutbolArena - Antalyaspor'un yıldız golcüsü Samuel Eto'o, NTV Spor'da Güzel Oyun programının konuğu oldu ve kariyeriyle ilgili olarak unutulmaz anlarını anlattı. 
 

Samuel Eto: "Sneijder dünyanın en iyi futbolcularından"


Geçmişte Inter'de beraber futbol oynadığı Sneijder hakkında övgü dolu sözler söyleyen Kamerunlu yıldız, "Sneijder dünyanın en iyi oyuncularından biri. Onun istediğinde vereceği pasları başka verebilecek bir oyuncu yok. Inter'in kazandığı kupalarda katkısı çok büyük. O dönem bizim takımımız çok değerli isimlerden oluşuyordu. Hepsi çok savaşı isimlerdi. İtalya'da beraber kupa kazandık. Hepsi çok anlamlıydı. İtalya daha tatkik anlayışa ve disiplnie dayalı bir lig.  Ancak o yıllar gerçekten güzeldi." diye konuştu. 


Samuel Eto'o'dan Beşiktaş taraftarına teşekkür


Barcelona'da futbol oynadığı dönemde maruz kaldığı ırkçı tezahüratlarla ilgili olarak o dönem Beşiktaş taraftarlarının desteğini hayatı boyunca unutmadığını söyleyen Eto'o, "Bazı insanlar farklı ırktan insanlar hiç görmedi. Bunun ne demek olduğunu bilmiyorlar. Aslında onlara yardımcı olmalıyız. Irkçılık eyleminin yapıldığı zamanda beni tanımayan Beşiktaş taraftarının desteğini hiç unutmayacağım. Gerçekten muhteşemdi. Futbol böyle olmalı." diye konuştu. 

"TÜRKİYE İÇİN TEHLİKELİ DİYORLARDI BANA..."
"Teklif gelince ben de çok şaşırmıştım. Gültekin Gencer'in ısrarları sonucunda Antalyaspor'a geldim. Türkiye'de yaşam kalitesi çok yüksek. Hem burada ve Antalya'da. Gerçekten muhteşem. Avrupa'dan bazı arkadaşlarım Türkiye için tehlikeli diyorlardı. Ben bunları anlamıyorum. Çünkü şunu söylüyorum. Buraya gelmeyen, bunu söyler. Dışarıdan öyle görünüyor olabilir. Dünyanın her yerinde bu olaylar oluyor. O tehlike her an her yerde var. Bu şekilde yaşayamayız. Hayat böyle devavm edemez."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)