comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Samuel Eto'dan transfer açıklaması

04 Aralık 2016, Pazar 16:05
Samuel Eto'dan transfer açıklaması

Antalyaspor'un golcüsü Samuel Eto'o, Fransa'da katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena Dış Haberler - Fransa'nın TF1 kanalına açıklamalarda bulunan Eto'o transferleriyle ilgili de konuştu. 

"KARIMA SORMAM LAZIM"
Marsilya'ya transfer olur musun sorusuna yanıt veren Kamerunlu golcü, "Marsilya'ya hayır diyebilmek zor. Çok büyük bir kulüp. Ancak önce karıma sormalıyım. Patron o. Ona sormam hareket edemem." şeklinde konuştu. 

"ZLATAN'IN YERİ ÇOK BAŞKA"

Yayında kendisine "Cavandi mi yoksa Benzema mı?" şeklinde soru yöneltilen Eto'o, "Cavani'ye saydı duyuyorum fakat birini seçmek gerekirse bu kişi benzema olur." dedi. 

Kamerunlu golcü Ibrahimovic hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Eto'o, "Zlatan çok büyük bir futbolcu. Mesela PSG iyi takım ama Zlatanlı PSG ve Zlatansız PSG olarak ikiye ayırıyorduk. Her maçta Ibrahimovic üzerinden oynuyorlardı. Doğal olarak her maç en iyi şekilde oynayamazlar. Eğer Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak istiyorlarsa takım oyunu oynamaları gerekiyor. Tek kişiye bağlı olmaz. Zlatan Ibrahimovic'i zaten tartışmaya gerek yok. Kariyeri ve yaptıkları ortada." ifadelerini kullandı. 

"EN İYİSİ GUARDIOLA DİYEBİLİRİM."

Kamerunlu golcü geçmiş yıllarda teknik direktörlüğünü yapan Josep Guardiola ve Jose Mourinho ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İngiliz ekibi Manchester City'yi çalıştıran Guardiola'nın pozitif bir futbol anlayışına sahip olduğunu belirten Eto'o, "Guardiola, benimsediği oyun tarzını Manchester City'ye de yansıtacaktır. En büyük özelliği, inandığı futbol doğrularından asla şaşmaması. Teknik direktör olarak dünyanın en iyisi Guardiola diyebilirim." ifadelerini kullandı.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!