comScore

Samsunspor Samsunspor

Samsunspor'da Engin Korukır istifa etti

20 Eylül 2016, Salı 12:38
Samsunspor'da Engin Korukır istifa etti

TFF 1. Lig ekibi Samsunspor'da alınan kötü sonuçlar neticesinde teknik direktörü Engin Korukır istifa ettiğini açıkladı.

FutbolArena - Türkiye 1.ligin 4.haftasında 2 yenilgi, 2 beraberlik ile 18.sırada başlayan ve henüz galibiyet yüzü göremeyen Samsunspor'da Engin Korukır istifa etti. 

Nuri Asan Tesisleri'nde Kulüp Başkanı Erkut Tutu ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Engin Korukır '' Bu kararı kolay vermedim. Bu karar, hiçbir zaman takımın geleceği ile ilgili endişe ile alınmış bir karar değil. Yönetim ve başkanımız hiçbir zaman burada en ufacık bir git demediler. Hep destek verdiler, kalmamı istediler. Çünkü çok güzel dostluklarımız oldu. Bize tepki gösteren taraftarımıza da teşekkür ediyorum. Onlar Samsunspor'u sevdikleri için tepki gösterdi. Kimseye kırgınlığımız yok. Kendi isteğimizle ayrıldık. Ama lütfen şunu da bir kenara koyun. İki puanımız var. Her zaman bu büyük camianın iddiası devam edecektir.” ifadelerini kullandı.
Samsunspor kulüp başkanı Erkut Tutu yaşanan ayrılık ile ilgili yaptığı açıklamada istikrardan yana olduklarını fakat yaşanan sürecin ayrılık getirdiğini belirtirken “Ama hocamız artık bırakmanın kulübümüz açısından, bizler ve kendi açısından en doğru karar olduğunu beyan etti. Ben bugüne kadar kulübümüze yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederim. Hocamıza spor hayatında her türlü yaşantılarında mutluluklar ve başarılar dilerim. Ziraat Türkiye Kupası maçına takımı antrenör Kenan Yelek hazırlayacak.” ifadelerini kullandı.

Türkiye 1.ligin 5.haftasında Boluspor deplasmanına gidecek olan Samsunspor'da hafta sonuna kadar yeni teknik direktörün yetiştirilmesi çalışılıyor. 
 

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.