comScore

Samsunspor Samsunspor

Samsunsporlu taraftarlardan takımlarına müthiş destek

07 Ocak 2018, Pazar 16:37
Samsunsporlu taraftarlardan takımlarına müthiş destek

Samsunspor'da duruma tepki gösteren taraftarlar meydana akın ederek takımına sahip çıktı.

FutbolArena - Samsunspor, mali ve yönetim anlamında sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor.

Alacakları ödenmeyen futbolcular'da 8 tanesi serbest kalma hakkını elde etmiş, bu futbolculardan Hasan Hatipoğlu, Çağrı Ortakaya, Ufuk Budak, Abdülkerim Bardakçı ve Ömer Kandemir, kulüple ilişkilerini keserek başka takımlarla anlaşmıştı.
 

Samsunsporlu taraftarlarların takımlarına verdiği destek


Kadrodaki diğer futbolcuları da kaybetme korkusu yaşayan Samsunspor'da taraftarlar duruma tepki göstererek şehir meydanında takımına destek verdi.
Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda saat 14.00'de toplanan taraftar, “Asla pes etmeyeceğiz”, “Samsunspor yok olmasın” ve “Sabit gelir istiyoruz” yazılı pankart açtılar. Sık sık marşlar söyleyen taraftarlar zaman zamanda takıma sahip çıkmayanları protesto ettiler. Yaşları 90 olan iki yaşlı teyze de Samsunspor atkılarını takarak, herkesin şehrin takımına destek vermesi gerektiğini söylediler.
"GÜN SAMSUNSPOR'U AYAĞA KALDIRMA GÜNÜDÜR"

Taraftarlar adına konuşma yapan Okan Baş ise, “Bizler inanıyoruz ki bir milletin kurtuluşunu sağlayan bu şehir, bugün de tek mirası olan Samsunspor'un kurtuluşunu sağlayacaktır. Bugün burada binlerce insan sevdasını haykırmak, sevdası için elinden gelenin fazlasını yapmak için uğraşıyor. Kulübümüz uzun zamandır zor günler geçiriyor. Samsunspor, kapanma noktasına, kayyumun eşiğine gelmiştir. Ancak bizim buna gönlümüz razı gelmiyor. Gün, Samsunspor'u ayağa kaldırma günüdür. Gün Samsunspor efsanesini küllerinden doğarak zirveye taşıma günüdür” dedi.
 

Samsunspor için yapılan desteğe katılanlar


Samsun meydanındaki Samsunspor Yok Olmasın etkinliğine MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsunsporlu futbolcular Furkan Köse, Ercan Yazıcı, Halil İbrahim Pekşen, Ahmet Cebe, Gökay İravul ve çok sayıda taraftar katıldı.

Samsunspor ile ilgili tüm gelişmeleri Samsunspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)