comScore

Samsunspor Samsunspor

Samsunspor'dan Süper Kupa tepkisi! Hasar tespiti...

07 Ağustos 2017, Pazartesi 18:00
Samsunspor'dan Süper Kupa tepkisi! Hasar tespiti...

Beşiktaş - Konyaspor maçı olaylı geçti. Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanan maçın ardından tutanaklar tutuluyor.

FutbolArena - Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanan Süper Kupa maçının ardından çıkan olaylarda stadyumda oluşan hasara yönelik çalışma başlatıldı. 
 

Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda neler zarar gördü?


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, kupa maçında stadyumdaki lavabolar, koltuklar ve tribünleri ayıran demirler zarar gördü. Ayrıca maçın ardından çok sayıda taraftarın sahaya girmesiyle, çimlerde de hasar oluştu.

Çimleri yapan İtalyan şirketinin hasar tespit çalışmalarına başladığı öğrenildi. Maçın ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri, stadyumu inşa eden firma sorumluları ve Samsunspor yöneticilerinin 2 sayfalık hasar tespit tutanağı düzenlediği bildirildi.
 

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan hasar tespit açıklaması


Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, stadyumda hasar tespit çalışması yaptıklarını söyledi.
TFF'nin hasarı karşılaması gerektiğine belirten Tutu, "Zaten TFF ile yaptığımız anlaşma doğrultusunda bu hasarın kendileri tarafından tedarik edilmesi gerekiyor ve tedarik edilecektir. Çimlerde de büyük hasar var. Ama önümüzdeki hafta sonu ligin ilk maçında Gazişehir Gaziantepspor ile sahamızda oynayacağımız maça kadar çimlerin hazır olacağını tahmin ediyorum. Bu konuda net konuşmuyorum ama büyük ihtimalle yetişeceğini ümit ediyorum. 25 bin taraftarın dün Samsun'da bir araya gelmesi çok güzeldi ama verilen bu zarar hiçbir şekilde affedilecek cinsten değil." diye konuştu.

Çimlerin İtalya'dan geldiğini ve çimleri döşeyen şirketin yetkililerinin bugün sahanın zemini ile ilgili bir çalışma yaptığını ifade eden Tutu, bu çalışmanın ardından ne kadar hasar oluştuğunun netleşeceğini sözlerine ekledi.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.