comScore

Samsunspor Samsunspor

Samsunspor'dan Comolli açıklaması! "İşbirliği yapabiliriz"

30 Mart 2021, Salı 10:52
Samsunspor'dan Comolli açıklaması!

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - TFF 1. Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor'da Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım, takımı Süper Lig'e çıkaracaklarını belirterek, "Birinci olamazsak ikinci olarak, o da olmazsa play-off'tan çıkacak." dedi. Yıldırım, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Samsunspor'un son haftalarda yaşadığı düşüşün sona ereceğini ve yeniden yükselişe geçeceklerini belirtti.

"7 MAÇI DA KAZANACAK GÜÇTEYİZ"
Ligin boyunun kısaldığına işaret eden Yıldırım, "Kalan 7 maçın yedisini de kazanacak güçteyiz. Biz bu ligin en iyi takımıyız. Takımımız oturdu. Hemen hemen her maçta oynayan oyuncularımız belli. Ligin lideri Giresunspor'da son dönemde düşüş vardı. Bizim maçımızla yeniden yükselişe geçtiler. Son maçımızda 70 dakika sahalarında oyunu kabul ettiler ama bizim 2 kırmızı kart görmemizden sonra oyuna hakim oldular." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile 5 yıllık anlaşma yaptıklarını hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Süper Lig'de birlikte devam etmek istiyoruz. 'Zaman zaman ayağımız takılacak.' demiştik. Ne kadar güçlü bir takımmışız ki bu kadar kötü olmamıza rağmen halen ligin ikincisiyiz. Ligde birkaç takım haricinde takımların teknik direktörü değişti ama bizim teknik direktörümüz değişmedi. Samsunspor'un bir çizgisi var. O çizginin üzerinde gidiyor. Sürekli başarı olacak diye bir şey yok. Bir günün ardından bile gece geliyor. Yazın ardından kış geliyor. Yani hep başarı olacak diye bir kaide yok. Halen ligin ikincisiyiz." (AA)

"COMOLLI ZİYARETİME GELDİ"

Öte yandan D-Smart platformunda yer alan Smart Spor kanalında yayınlanan Bol'ca Futbol programına katılan Yüksel Yıldırım, Damien Comolli ile ilgili şunları dile getirdi:

"Comolli benim arkadaşım. Hafta sonunda ziyaretime geldi. Comolli en azından satmayı biliyor. Toulouse kuübünün başkanı şu anda. Altyapıları çok iyi ve önemli paralara oyuncu satıyorlar. Samsunspor ile Toulouse arasında işbirliği yapabiliriz. Bunları görüştük. Gelecekle ilgili planlarımızı değerlendirdik."

Son dakika TFF 1. Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"