comScore

Samsunspor Samsunspor

Samsunspor'da hangi oyuncular takımdan ayrıldı?

05 Ocak 2018, Cuma 17:57
Samsunspor'da hangi oyuncular takımdan ayrıldı?

Samsunspor'da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle futbolcular takımdan ayrılıyor.

FutbolArena - Samsunspor'da sular durulmuyor. Ekonomik sorunlarla boğuşan Samsunspor'da serbest kalma hakkını elde eden 8 oyuncudan 5'i kulübe veda etti. "Bu şartlar altında kim teknik direktörlük yapar?" açıklamasını yapan Teknik Direktör Engin İpekoğlu da ayrılık sinyali verdi.


Samsunspor'da kimler serbest kaldı?


Samsunspor, ekonomik ve yönetim kriziyle mücadele ediyor. Alacakları ödenmeyen futbolcular Hasan Hatipoğlu, Çağrı Ortakaya, Kenan Karışık, Ufuk Budak, Abdülkerim Bardakçı, Ömer Kandemir, Göksu Türkdoğan ve Ahmet Burak Solakel serbest kalma hakkını elde etmişti. Bu oyunculardan savunma hattında görev alan Ufuk Budak, Abdülkerim Bardakçı, Ömer Kandemir, Hasan Hatipoğlu ve defansif orta saha oyuncusu Çağrı Ortakaya kırmızı-beyazlı kulüple olan ilişkilerini keserek kulüpten ayrıldı.


Engin İpekoğlu Samsunspor'dan ayrılacak mı?


Takımı ayakta tutan savunma hattındaki oyuncuları kaybettiklerinin altını çizen Engin İpekoğlu, “Bugün saat 15.00'e kadar futbolculara beklemelerini, ödeme yapılacağını söyledik. Maalesef ödemeler yapılmadı. Bunun için de Ufuk Budak, Abdülkerim Bardakçı, Ömer Kandemir, Hasan Hatipoğlu ve Çağrı Ortakaya takımımızdan ayrıldı. 5 oyuncum takımla ilişkisini kesmiş bulundu. Anlam veremedim. Samsunspor gibi bir camiada bugüne kadar şehirden bir ses çıkmaması üzücü. Kentimizin ileri gelenlerine sesleniyorum. Herhalde bu işi ciddiye almadılar. Bunun sonucunda da savunma hattımızın tamamını kaybettik. Zaten bizi ayakta tutan savunma hattımızdı. Bir de transfer yasağımızın olduğunu düşünürsek, takımımızı çok zor günlerin beklediğini söyleyebiliriz” dedi.

"BU ŞARTLAR ALTINDA KİM TEKNİK DİREKTÖRLÜK YAPAR?"
Takımda büyük bir belirsizlik ve güven eksikliği olduğunu belirterek istifa sinyali veren İpekoğlu, “Bundan sonraki süreçte ne yapacağız bilemiyorum. ‘Bu şartlar altında sizler Samsunspor Teknik Direktörü olsaydınız ne yapardınız?' diye sormak istiyorum. Bu ayrılıkların 5 oyuncuyla sınırlı kalacağını düşünmüyorum. Ayrılıklar çorap söküğü gibi gelir. Bir tanesi gittiği zaman arkasından diğerleri de onu takip eder diye düşünüyorduk. Öyle de oldu. Günü gelene 1-2 gün bekleyin diyoruz. Bu 1-2 günde de ödemeler yapılmayınca oyuncular ayrılıyor. Geldiğimiz günden beri aynı hikayeleri dinliyoruz. Bunlar 3-5 günlük olaylar değil. Burada ciddi anlamda güven sorunu var. Güven sorunu olduğu için de verilen sözlere hiçbir futbolcu inanmıyor. İnanmadıkları için de takımımızdan ayrıldılar. Takımımızın en önemli omurgası olan savunma oyuncularımız gitti. Nasıl olacak bundan sonra. Nereden bulacağız da yapacağız? Transfer yasağımız var. Elimizdeki oyunculara yatırılması gereken para da afaki bir rakam değildi. Eskişehirspor eski oyuncumuz Ofoedu'ya 1 milyon 250 bin TL'yi nakit olarak yatırıyor. Biz 6 futbolcunun serbest kalmaması için gerekli olan 1 milyon 200 bin TL'yi yatıramıyoruz. Daha neyi konuşacağız?” diye konuştu.

Samsunspor'da alacakları ödenmeyen futbolculardan 22'sinin federasyona başvurduğu, sadece Samaras ve Angan'ın alacakları için başvuru yapmadığı öğrenildi. Samsunspor'da serbest kalma hakkı kazanan oyuncuların sayısının ilerleyen günlerde çoğalabileceği öğrenildi.

Samsunspor ile ilgili tüm gelişmeleri Samsunspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE NELER YAŞANDI?

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)