comScore

Samsunspor Samsunspor

Samsunspor'da 15 kişi kaldı

06 Ocak 2018, Cumartesi 15:59
Samsunspor'da 15 kişi kaldı

Samsunspor, ekonomik kriz nedeniyle oyuncularını kaybetmeye devam ediyor.

FutbolArena - Samsunspor, ekonomik kriz yüzünden 5 oyuncusunun takımdan ayrılması nedeniyle bugün 15 as futbolcuyla antrenman yapabildi. 


Samsunspor'da hangi oyuncular takımda kaldı?


Ekonomik ve yönetim anlamında sıkıntılı günler geçiren Samsunspor'da antrenmana katılan futbolcuların azlığı dikkat çekiyor. Teknik Direktör Engin İpekoğlu yönetiminde Nuri Asan Tesisleri'nde antrenman yapan kırmızı-beyazlılar, as kadrosundan 15 futbolcuyla çalışmak zorunda kaldı. Samsunspor'un as kadrosunda bulunan ve bu zamana kadar şans bulan futbolculardan Sifakis, Furkan Köse, Erkam Reşmen, Ahmet Solakel, Ahmet Cebe, Ercan Yazıcı, Halil Pekşen, Kenan Karışık, Gökay İravul, Oğuz Gürbulak, Samed Kılıç, Göksu Türkdoğan, Samaras, Angan ve Muhammet Beşir katıldı. Grip olan Ayite ve kulüpten alacağı olmamasına rağmen Nijerya'dan Samsun'a gelmeyen Chibuike takımla beraber antrenmana katılmadı. İdmana bu futbolcuların alt yapıdan bu sezon A takıma yükselen ama forma şansı bulaman 2'si kaleci 5 futbolcu katıldı. Abdülkerim Bardakçı, Ufuk Budak, Ömer Kandemir, Hasan Hatipoğlu ve Çağrı Ortakaya serbest kalma haklarını kullanarak, Samsun'dan ayrılmıştı.

ANTRENMAN NOTLARI 
Kısıtlı bir kadroyla gerçekleştirilen antrenman, düz koşu, ısınma ve yenileme çalışmalarıyla başladı. Daha sonra geniş alanda top kapma çalışması yapan kırmızı-beyazlılar, pas ve şut çalışması ile antrenmanı sonlandırdı. Takım kaptanları Ahmet Burak Solakel ve Furkan Köse, pazar günü yapılacak olan 'Samsunspor yok olmasın' yürüyüşüne katılacaklarını belirterek, taraftarların ve şehrin önde gelenlerinin Samsun Valiliği'nin başlattığı yardım kampanyasına destek vermesinden dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını söylediler.


Samsunspor yardım kampanyası


Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor'a gönül vermiş vatandaşların takıma destek olması amacıyla valilik öncülüğünde 5 Ocak Cuma günü başlatılan kampanyaya yoğun ilgi gösteren tüm vatandaşlara teşekkür etti. Kaymak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sevgili Samsunlu hemşehrilerim; Samsunspor'a destek için başlatmış olduğumuz kampanyaya kısa sürede göstermiş olduğunuz yoğun ilgiye teşekkür ederim. 8 Ocak Pazartesi günü kampanyaya destek için euro hesabı da açılacak olup, gelişmeler en ince ayrıntısıyla kamuoyuyla paylaşılacaktır” dedi.

Samsunspor ile ilgili tüm gelişmeleri Samsunspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)