comScore

Samsunspor DEV borcu açıkladı - Alt Lig Haberleri

24 Mayıs 2016, Salı 19:34
Samsunspor DEV borcu açıkladı - Alt Lig Haberleri

Samsunspor'un borcunun yönetimsel hatalar nedeniyle arttığını savunan Sadi Subaşı, borcun tutarını açıkladı.

Samsunspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Sadi Subaşı, "Samsunspor, bugün 55 milyon lirayı aşan borçla son derece zor bir döneme girmiştir." dedi.

Subaşı, Nuri Asan Tesisleri'nde divan kurulu üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında, Samsunspor'un önünde zor bir tablo bulunduğunu, bununla ilgili yönetim kurulunun açıklama yapacağını söyledi.
Son 10 yılda 160 oyuncu alındığını bildiren Subaşı, böyle bir kulübün ayakta kalması ve yaşama şansının olamayacağını kaydetti. 
 

Samsunspor'un borcu ne kadar?


Samsunspor'un borcunun yönetimsel hatalar nedeniyle arttığını savunan Subaşı, şöyle konuştu:

"Teknik hatalar sonunda Samsunspor, bugün 55 milyon lirayı aşan borçla son derece zor bir döneme girmiştir. En büyük yanlış, transfer hataları ve denetleme kurulunun yanlışlarıdır. Kongrelerde yönetimler ibra edilmeseydi, bu kadar yanlışlıklar olmayacaktı. Alacaklarının ödenmemesi nedeniyle sözleşmesini tek taraflı fesheden ve Samsun'u terk edip Osmanlıspor ile sözleşme imzalayan Aminu Umar ile ilgili, o dönemin yönetim kurulunun tamamını disiplin kuruluna sevk ettik."

Subaşı, kulüpten 15 milyon liranın üzerinde alacağı olan eski kulüp başkanı Kazım Yılmaz ile görüştüklerini belirterek, "Alacağının dövize bağlı olmasının yanlış olduğunu Kazım Yılmaz'a söyledik ama teklifimizi reddetti." ifadesini kullandı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!