comScore

FutbolArena TV

Samet Aybaba'dan Yıldırım Demirören'e suçlama

13 Mart 2017, Pazartesi 14:55

Teknik direktör Samet Aybaba, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Yıldırım Demirören'in, Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'na "Samet Aybaba, elimizdeki FETÖ listesinde, anlaşmayın." dediğini iddia etti.

Samet Aybaba, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Aydın Doğan Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, Yıldırım Demirören'i bu iddiasını doğrulamaya davet etti. Aybaba, Demirören'in, iddiasını doğrulayamaması durumunda ise istifa etmesini istedi ve savcıları göreve davet etti.

Basın toplantısına, "Futbol adamıyız, hep futbolun içinde kaldık. Futbola saygı duyduk, saygı bekledik. Eleştirildik, hakarete varan eleştiriler oldu ama futbol adamı olarak belirli bir yerde durduk. Şimdi tamamen futbolun dışında, neredeyse vatan hainliği ve alçaklıkla suçlanan bir konuyla karşı karşıya kalınca böyle bir basın toplantısı yapma mecburiyeti hissettim." sözleriyle başladı.

Deneyimli teknik adam, Alanya Kulübü'nün daveti üzerine Alanya'ya gittiğini ve başkan Hasan Çavuşoğlu ile görüştükten sonra neredeyse anlaşma noktasına geldiklerini ancak başkanın, Yıldırım Demirören ile yaptığı telefon konuşmadan sonra tavrının değiştiğini belirtti.

VİDEO ÖNERİLERİ