comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Samet Aybaba: 10-12 teknik direktör Beşiktaş'ı reddetti'

07 Eylül 2016, Çarşamba 10:05
Samet Aybaba: 10-12 teknik direktör Beşiktaş'ı reddetti'

Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden Samet Aybaba, görev aldığı dönemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden Samet Aybaba, 2012-13 sezonunda yaşadıkları zorluklarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. NTV Spor'a konuşan Samet Aybaba, ö dönem birçok farklı sıkıntı yaşadıklarını fakat bunların üstesinden gelerek şu anki takımın temellerini attıklarını dile getirdi.

İşte Samet Aybaba'nın NTV Spor'da yaptığı açıklamalar:
"10-12 TEKNİK DİREKTÖR BEŞİKTAŞ'I REDDETTİ"

"O dönem bir çok antrenör Beşiktaş'ın teklifini kabul etmedi. En az 10-12 teknik direktörle görüşüldü ve kabul edilmedi. Çok paralar isteyen hocalar vardı. Onlar hala çalışıyor. Biz Beşiktaşlıydık, o dönemi böyle geçirmek zorundaydık. Onun için yardımcılarım olarak Ulvi'yi (Güveneroğlu) ve Recep'i (Çetin) aldım.

O zaman Ümraniye'ye gittiğimde orası çok kötü durumdaydı. Bir yerlerde herkes koşuyordu. Bir tarafta Fernandes'in akrabaları, bir tarafta Almeida'nın yeğeni. Bir tarafta kuvvet çalışanları. Maça 2 otobüs gidiyordu bir tarafta takım diğer tarafta akrabalar. Çok zor dönemdi. Biz çok direnç gösterdik. Çok çalıştık. Niye? Beşiktaş bizim takımımız. Belli bir kültürü aldık. Bana göre Beşiktaş tarihinin en zor dönemiydi. Beşiktaş o dönemi planladığımız gibi geçmeseydi şimdi ne yönetim kalırdı ne de Beşiktaş.

Bizim kadronun 8 tanesi şu an 2. ligde bile oynayamıyor. Mevcut oyuncular çok kaliteli ve değerli oyuncular. Biz o zaman takım bütünlüğünü ön plana çıkarmaya çalıştık. Holosko bize o 10 gol attı. Şimdi adını duyuyor musunuz? Şimdi nerede. Almeida 2. ligde. Bizim 17-18 maç oynattığımız bazı oyuncuların hiçbiri şu anda PTT 1. Lig'de bile yok. Bayağı sıkıntı çektik. Yönetim, verdiği sözlerin hepsini yaptı. Demek ki şimdi farklı kişiler gelecek farklı sözler verip daha iyi işler yapacak."

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.