comScore

FutbolArena TV

Samatta: "Müslümanım ve yardım ediyorum geçmişimi asla unutmadım"

01 Ekim 2020, Perşembe 14:49

Süper Lig'de Karagümrük ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de yeni transfer Mbwana Samatta basın mensuplarının karşısına geçti. Golcü futbolcunun açıklamaları şu şekilde:

"FENERBAHÇE DÜNYANIN EN BÜYÜK KULÜPLERİNDEN BİRİ"
"Fenerbahçe dünyanın en büyük kulüplerinden biri. Dünyaca bilinen bir kulüp. Fenerbahçe gibi bir takım sizi isteyince 'hayır' demek imkansız. Vedat Muriqi'yi hiç izlemedim. Ben çevik ve hızlı bir oyuncuyum. Her özelliğimi söylersem rakiplere her şeyimi söylemiş olurum. Benim için en önemli şey gol atmak, gol atmak bana keyif veriyor."

"BEN TAKIMA KATKI VERMEK İSTİYORUM"

"Herkesin benden gol atmamı beklediğini biliyorum ama öncelikle takımın başarısı önemli. Ben her şeyimi vermek istiyorum. Konsantre olduğum şey gol krallığı değil, takımıma katkı vermek. Aston Villa'da sergilediğim performans için kimseyi suçlayamam. Fenerbahçe gibi büyük bir takıma gelmeden önce yaşamam gereken bir tecrübeydi. Belki de Tanrı'nın planı buydu. O tecrübeyi yaşadığım için mutluyum."

"İNSANLARA YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUM"

"Ben de bir insan ve müslümanım. İnsanlara yardım etmem gerekiyor. Tanrı belki de bunun için beni seçti. Birçok insan yiyecek bir şey bile bulamıyor. Ben iyi bir insan olmaya çalışıyorum. Paylaşabiliriz. Ben paylaşmanın önemini çok iyi biliyorum. Tanzanya'da küçük bir sokakta futbol oynuyordum. Tanrı bu yolu benim için seçti. İmkanları olmayan insanlara yardım etmeye çalışıyorum. Benim kim olduğumu Tanrı belirledi."

Fenerbahçe Videoları