comScore

Sam Allardyce geri dönüyor!

28 Ekim 2016, Cuma 18:11
Sam Allardyce geri dönüyor!

İngiltere Milli Takımı'ndan yolsuzluk gerekçesiyle kovulan Sam Allaryce'ın ismi Championship takımlarından Wolverhampton ile geçiyor.

FutbolArena – Uzun yıllar İngiltere Premier Lig'de görev yapan Sam Allardyce bu sezon başında milli takımın başına geçmişti. İlk maçında Slovakya'yı mağlup eden Allardyce, bir gazete tarafından ortaya çıkarılan yolsuzluk dosyasındaki görüntüleri sebebiyle görevinden alınmıştı.

Bu olayın üzerinden sadece 1 ay geçmişken Sam Allardyce'ın ismi yeni bir takımla anılmaya başlandı. BBC'nin haberine göre İngiltere Championship takımlarından Wolverhampton'da Walter Zenga'nın görevine son verilmesinin ardından yeni adaylar arasında Allardyce da var. Kulüp yönetiminin İtalyan teknik adamın ardından göreve tecrübeli bir Britanyalı hoca getirmek istediği ve bu noktada öne çıkan ismin Sam Allardyce olduğu belirtildi.
Sam Allardyce'ın göreve getirilmesi halinde Wolverhampton taraftarının bu duruma nasıl bir yanıt vereceği merak konusu. Bazı futbolseverler Allardyce'ın yaptığı hatanın farkında olduğu ve çalışmaya devam etmesi gerektiğini düşünürken bazı insanlar yolsuzluk dosyasındaki konumu sebebiyle Allardyce'ın menajerlik lisansının iptal edilmesi gerektiğini savunuyor.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.