comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Salih Uçan'a Amerika ve Avrupa'dan transfer teklifi

26 Ocak 2017, Perşembe 11:48
Salih Uçan'a Amerika ve Avrupa'dan transfer teklifi

Fenerbahçe'de bu sezon beklentileri karşılayamadığı için fazla forma şansı bulamayan Salih Uçan'a transfer teklifleri geldi. Son dakika Fenerbahçe transfer haberleri.

FutbolArena Özel - Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'de Salih Uçan'ın geleceği de merak ediliyordu. Dick Advocaat'ın daha çok çalışması gerektiğini söylediği genç futbolcu için Avrupa ve Amerika'dan transfer teklifleri geldiği öğrenildi.
 

Salih Uçan, Fenerbahçe'den transfer olacak mı?


Salih Uçan'ı kiralık olarak kadrosuna katmak isteyen takımlara, yönetimin cevabı ise net oldu. Sarı lacivertli yönetim, beklenen performansın altında kalmasına rağmen Salih Uçan'ı takımda tutmak istedi. Bunun en temel sebebi ise orta sahada daha fazla boşluk oluşacak olmasıydı. Fenerbahçeli idareciler, Dick Advocaat'ın transfer istediği o bölgede Salih Uçan'ın da bir alternatif olabileceğini düşündü ve bu nedenle gidişine izin vermedi.

Salih Uçan'ın Amed Sportif maçında attığı gol
 

Dick Advocaat'ın Salih Uçan yorumu


Geçtiğimiz günlerde basın toplantısında Salih Uçan hakkında konuşan Dick Advocaat net ifadeler kullanmış ve "Salih Uçan'ın fizik kondisyonunu geliştirmesi açısından bir kamp dönemi yetmez. 22 yaşında ve hala çok genç... Sadece maçlarda değil, antrenmanlarda çok iyi çalışması lazım. 3 günde her şeyi vermek yetmez. Her gün her hafta bunları göstermeli. Belki bu oyuncu daha iyidir diye bir hiçbir oyuncuyu sahaya sürmeyiz... Oyuncular oynayıp oynamayacaklarına kendileri karar verirler. Genç oyuncular bazen bana kızıyorlar ama oynayıp oynamamak onlara bağlı... Bunu bilmeliler." şeklinde konuşmuştu.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)