comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Salih Dursun'un özrüne Bitnel ne dedi?

03 Ocak 2017, Salı 17:48
Salih Dursun'un özrüne Bitnel ne dedi?

Salih Dursun, genç hakem Deniz Ateş Bitnel'e kırmızı kart göstermiş ve kahraman ilan edilmişti. Bitnel'in ise o akşamdan sonra hayatı kararmıştı. Salih bu kez Bitnel'den özür diledi.

FutbolArena Özel - Antalyaspor'la sözleşme imzalayan Salih Dursun, kırmızı kart gösterdiği hakem Deniz Ateş Bitnel'den özür diledi. Bitnel'inse Salih Dursun'a kırgın ya da kızgın değilim dediği öğrenildi. 


Salih Dursun, Deniz Ateş Bitnel'den neden özür diledi?


Antalyaspor'un Galatasaray'dan kiraladığı Salih Dursun için imza töreni düzenlendi. Salih Dursun imza töreninde yaklaşık 1 yıl önce kırmızı kart gösterdiği hakem Deniz Ateş Bitnel'den özür diledi. 

Salih, "Deniz hocaya gösterdiğim kart acemice, düşünmeden yapılan bir hamle idi. Sonunu düşünmedim. Deniz Ateş Bitnel hocadan benim yüzümden yaşadığı sıkıntılardan dolayı özür dilerim" dedi. 
"KIRGIN YA DA KIZGIN DEĞİLİM"

Salih Dursun'un bu açıklamalarından haberdar edilen hakem Deniz Ateş Bitnel'inse Salih Dursun'a kırgın ya da kızgın değilim dediği öğrenildi. 

NE OLMUŞTU? 

Geçen yıl 21 Şubat'ta oynanan ve Galatasaray'ın 2-1 kazandığı maçta Trabzonspor'da dört oyuncu kırmızı kartla oyun dışında kalmıştı. Hakem Deniz Ateş Bitnel'in yönetimini ptoresto eden Salih Dursun, Bitnel'in elinden kırmızı kartını alarak, hakeme kırmızı kart göstermişti. Bunun üzerine Bitnel de Salih'i oyundan atmıştı. 

Bu olayın ardından adeta kahraman ilan edilen Salih Dursun'un adı Trabzon'da caddeye verilirken Bitnel'in hakemlik hayatı sekteye uğradı. O günden bugüne genç hakem Bitnel, Süper Lig'de maç yönetemedi. FIFA kokartı alındı ve klasman düşürüldü. 


Deniz Ateş Bitnel, Galatasaray - Trabzonspor maçından sonra neler yaşadı?


Deniz Ateş Bitnel'in yaşadıkları sadece hakemlik kariyerinin dibe vurmasından ibaret değildi. Geçen yıl Şubat ayında oynanan o maçtan sonra Mart ayında, Bitnel'in çocuğunun okuduğu okula bir kaç kişi tepki için gidiyor. “Deniz Ateş Bitnel'in oğlu bu okulda mı okuyormuş, kim, nerede?” diye sorular soruyorlar. Bunun üzerine Bitnel'in 6 yaşındaki oğlu, rehber öğretmeni tarafından bir kaç saat rehberlik odasında herhangi bir zara gelmesin diye saklanıyor. Çocuğun annesi aranıyor ve “oğlunuzu gelin okuldan” alın deniliyor. Bitnel'in 7 yaşına girecek oğlu olaylardan etkilediği için psikolojik tedavi gördü. Okula giden şahısların kimlikleri tespit edilmediği için herhangi bir işlem yapılamıyor.


Deniz Ateş Bitnel'in eşi işinden istifa etmek zorunda kaldı 


Deniz Ateş Bitnel'in eşi de olaylı maçtan sonra büyük sıkıntılar yaşıyor. Bankada olmadığı bir saate çalıştığı şubeye giden bir şahıs, Btinel'in eşinin arkadaşına “hakemin eşi sen misin?” diye soruyor. Bitnel'in eşi, bu olaylardan sonra 3 kez şube değiştirilmek zorunda kalıyor. Yetmiyor statüsü düşüyor ve görevine gişe elemanı olarak devam ediyor. Yaşadıkları nedeniyle işinden istifa etmek tek çıkar yol diye düşünüp, istifa ediyor. Bu arada eşi bir yandan dan sağlık sorunlarıyla uğraşıyor.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)