comScore

Sakaryaspor'dan açıklama: 'Penaltı sırasında oyuncumuza çizik attılar' (Amed Sakarya maç olayları)

03 Mart 2019, Pazar 23:31
Sakaryaspor'dan açıklama: 'Penaltı sırasında oyuncumuza çizik attılar' (Amed Sakarya maç olayları)

Sakaryaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin ile Başken Vekili Cumhur Genç, Amedspor maçında uğradıkları saldırıyla ilgili konuştu. 

FutbolArena - 2. Lig'de oynanan Amedspor - Sakaryaspor maçında Sakaryaspor cephesi uğradıkları saldırı hakkında A Spor'a açıklamalarda bulundu. 


Amedspor - Sakaryaspor maçı olayları


TEKNİK DİREKTÖR İSMAİL ERTEKİN: "BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM"

Isınırken rakip takım oyuncuları bizim oyunculara saldırdı. 45 yıllık futbol yaşantımda olaylar tabi oluyor. Ancak saha içinde böyle bir olayı 45 yıllık futbol yaşantımı ilk kez görüyorum. Rakip oyuncunun elinde ameliyat bıçağı olduğunu söylüyorlar. Bir oyuncunun da belinde var. 
SAKARYASPOR BAŞKAN VEKİLİ CUMHUR GENÇ: "PENALTIYI ATARKEN OYUNCUMUZA ÇİZİK ATTILAR"

Olayın başlangıcı var. Stada girdiğimi bir an var. Oyuncularımız sahaya adım attılar. 7-8 kişilik akredite kartı olan bir grup kaptanımıza vurdu. Bize saldırdılar. Maçtan 1.5 saat önce oldu bu. İlk arbede orada oldu. Görüntüleri TFF'ye ilettik. Daha sonras soyunma odasına girdik. İstiklal Marşı okunurken futbol şube sorumlumuz 72 numaralı futbolcunun elinde kesici alet var dedi. Oyuncularımızda kesik yarası var. Doktor raporlarında da bu tespit edildi. Dilaver Güçlü penaltıyı atarken, arkasından sırtına çizik atıyor elindeki aletle. Hastane raporlarında zaten söylendi. SAKARYASPORLU FUTBOLCULAR ŞİKAYETÇİ OLDU

Olayın ardından soluğu hastanede alan Sakaryasporlu futbolcular darp raporu aldı. Olayda yaralanan Tevfik Köse, Dilaver Güçlü, Hacı Ömer Doğru ve Ferhat Yazgan, aldıkları darp raporlarının ardından, Amedspor kaptanı Mansur Çalar'dan şikayetçi oldu ve suç duyurusunda bulundu. 

AMEDSPOR: ALGI OPERASYONLARI YAPILIYOR"

Amedspor Kulübü, yaşanan bu olayların ardından sosyal medya hesaplarından şu bildiriyi yayımladı: 

“Bilindiği üzere dün oynadığımız Sakaryaspor maçında Sakaryaspor oyuncusu Dilaver Güçlü'nün özellikle İstiklal Marşı okunurken yaptığı hareket sporcu ve taraftarlarımızı tahrik etmiştir. Adı geçen sporcu bununla kalmayıp attığı golden sonra yedek kulübemize giderek yine yaptığı el kol hareketlerine devam etti. Adeta sporcu ve taraftarlarımızı planlı bir şekilde tahrik etmek isteyen bu sporcu maç süresince bu hareketlerine devam etmiştir. 

Sporcunun yaptığı bu hareketler maçın sporcular arasında gergin geçmesine zemin hazırlamıştır. Yine rakip takım ve takımın yayıncı kuruluşu Tv264, sporcumuz Mansur Çalar'ın elinde jilet olduğu ve jilet ile rakip sporcuları yaraladığı şeklinde algı operasyonu başlatmışlardır. Tv264'ün sosyal medyaya servis ettiği görüntülerde sporcumuz Mansur Çalar'ın elinde herhangi bir delici-kesici alet olmamasına rağmen sporcumuzun İstiklal Marşı okunurken sol elinin üzerine televizyonlarının logosu atılmak suretiyle işaretlenmiş ve elinde bir şey varmış izlenimini verilmiştir. Görüntüler dikkatlice izlendiğinde ise sporcumuzun elinde herhangi bir delici ve kesici aletin olmadığı görülecektir. Sporcularımızı ve kulübümüzü kesici alet yalanı ile hedef haline getirenler başka bir yalanla taraftarlarımızın ve sporcularımızın İstiklal Marşı'nı ıslıkladığı yalanını da ortaya atmışlardır. İstiklal Marşı okunurken onlarca kişi tarafından çekilen görüntüler elimizde mevcuttur. Birçoğu ise sosyal medyada yayınlanmış durumdadır. 

Bu algı operasyonu kesinlikle gerçeği yansıtmamakla birlikte kulübümüzü hedef haline getirme amacını taşımaktadır. Yaptığı hareketler ile maçın gergin geçmesine neden olan Dilaver Güçlü hakkında federasyona suç duyurusunda bulunacağız. Spor sahalarında toplumu ayrıştıracak kin ve nefretin oluşumuna yol açan bu davranışları kınıyor, yeşil sahalarda kardeşliğin ve dostluğun yeşermesini diliyoruz.” 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!