comScore

Sakaryaspor Sakaryaspor

Sakaryaspor 4 transferi bitiriyor

14 Haziran 2017, Çarşamba 23:40
Sakaryaspor 4 transferi bitiriyor

Sakaryaspor, transferde Atabey Çiçek, Tugay Kaçar, Murat Kayalı ve Ercüment Kafkasyalı'yı kadrosuna katmak üzere.

FutbolArena - Sakaryaspor'da Başkan İsmail Gürses ve kurmayları dış transferde anlaşma sağladığı oyunculara bu hafta sonuna kadar resmi imzaları atacak.
 

Sakaryaspor'un yeni transferleri


Kaleyi Ercüment Kafkasyalı ile güçlendiren yönetim, prensipte el sıkıştığı 3 veya 4 ismi Sakarya'ya getirerek imzaları attıracak.

Bandırmaspor'dan forvet Atabey Çiçek, Osmanlıspor'dan orta saha Tugay Kaçar ve Elazığspor'un oyuncusu Murat Kayalı ile temas halinde olan yeşil-siyahlı transfer komitesinin Tugay ve Murat ile anlaşmaya çok yakın olduğu öğrenildi. Öte yandan Atabey Çiçek'in de her an imzayı atabileceği söyleniyor.
 

İsmail Gürses'ten Sakaryaspor sözleri


Sakaryaspor'da daha önce de hemen hemen aynı ekiple görev yaptıklarını hatırlatan Kulüp Başkanı İsmail Gürses, "2011 yılında Halit Evin Başkandı. PTT 1. Lig'e takımı çıkardık. Şampiyon olduktan sonra bazı şahıslar prim konusunda futbolcularla yönetimi karşı karşıya getirdi. İlk maçtan itibaren yönetimi eleştirmeye başladı. Halbuki o yönetim kayyum ile gelmiş ve imkânsızlıklarda başarıyı elde etmişti. Biz bu kumpaslara dayanamayıp 9. haftada görevi bıraktık. Sakaryaspor düşüşe geçti. Yine kulübü çıkışa geçiren biz olduk. Sakaryaspor'un bugünlere gelmesinin tek sebebi Şaban Yıldırım'dır. İçimizdeki Sakaryaspor sevgisi asla kaybolmadı. Geçen sene de başarı gelmeyince 4-5 arkadaş ile istişare toplantısı yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımızla Kongre öncesi görüşerek kendimiz bir liste oluşturduk. Çalışmaya başladık. 21 Mayıs'ta 1 yıl olacak. Kendi iş yerime bu bir yıllık süreçte 10 kere dahi gitmedim. Herkesten önce kulübe geldim. Takımın oluşturulmasında 7-8 haftalık süreçte İsmail Cem Cambaz ve Sportif Direktör olarak Özcan Kızıltan büyük katkı sağladı. Lige fırtına gibi girdik. Afyon, Payas ve Elaziz maçlarında sinyaller çalmaya başladı" açıklamasını yaptı.
"TÜRKİYE'DE BAŞKA TAKIM YOK"

Gürses, sözlerinin devamında taraftarın kendilerinden büyük beklenti içerisinde olduğunu ifade ederek, "Şehrin beklentisi ve bizim verdiğimiz söz anka kuşunun küllerinden doğma hikayesiydi. Diriliş Yılı dedik. Sözlerimizi tutmamız gerekiyordu. Birçok hoca ile görüşerek bir değişikliğe gittik. Bayram Bektaş ile el sıkıştık ama olmadı. Tuncay Şanlı ikinci dönem bizde futbol oynayacaktı. O gün bir risk alarak değişiklik yaptık ve takımın başına getirdik. Kendisi iyi çalıştı ama kan tutmadı. Başarılı olsaydı belki uzun yıllar teknik direktör ihtiyacımız olmayacaktı. Tuncay hocamızdan sonra Osman Özdemir ismi kafamızda belirdi. Telefonla gerekli irtibatı sağladık ve yola çıktık. Kendisini anlatmamıza gerek yok. Kazandığımız başarı da emeği büyük. Sonuçta kupayı aldık. Şampiyonluk sözümüzü tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Olimpiyat Stadı'nda 30 bin 110 taraftarımız geldi. Türkiye'de bu kadar seyirciyi farklı bir şehirde taşıyacak başka bir takım yok. Taraftarımız büyüklüğünü gösterdi. Kocaelispor, Adana Demir, Ankaragücü, Altay gibi takımlar ligde olmalı. Futbol taraftarla güzel. Çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını Sakaryaspor'a mı yedireceğiz diyenler oldu. Yola çıktığımızda yalnız olduğumuzu biliyorduk. Başkan Toçoğlu bizlere verdiği taahhüdü yerine fazlasıyla getirdi. Sakaryaspor demek Zeki Başkan demek. Zeki Başkanımızı sırtımızda taşımamız gerekiyor. Bugün itibariyle Türk futbolunda bütün futbolcular Sakaryaspor'a gelmek için can atıyorlar. Sporcularımıza sadece şampiyonluk primi olan, biraz da sağa sola toplam 1 buçuk milyon liralık borcumuz var. Takımı Süper Lig'e çıkarınca borcumuz kalmaz. Bir iskeletimiz var. Onu muhafaza ederek gerekli hamlelerle üst lige çıkacağız. Yeni Stadımızda koltuk montajı başladı. Durmak yok yola devam" şeklinde konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"