comScore

Manisaspor Manisaspor

Sait Karafırtınalar, FutbolArena'ya konuştu! 'Herkesin canını yakabiliriz'

14 Şubat 2017, Salı 00:18
Sait Karafırtınalar, FutbolArena'ya konuştu! 'Herkesin canını yakabiliriz'

Sait Karafırtınalar, son haftalardaki performanslarını FutbolArena için değerlendirdi.

FutbolArena Röportaj - TFF 1. Lig'de Manisaspor'da göreve geldikten sonra takımın çehresini değiştiren Sait Karafırtınalar, son haftalardaki performanslarını FutbolArena için değerlendirdi.
 

Sait Karafırtınalar'dan Manisaspor açıklamaları


“Manisaspor, sezona Mehmet Altıparmak'la başladı. Daha sonra Koray Palaz'la yola devam edildi. O sıra transferde sorunlar yaşandı. Açıkcası Manisaspor'a geldiğimde takımın fiziksel anlamda ciddi sıkıntıları vardı. Biz ekibimle beraber önce bu konu üzerinde durduk. Sonra oyun kalitemizi değiştirmeye yönelik çalışmalar yaptık. Gerek takımın inancı, gerek oyuncuların artan performansları gerekse fiziksel anlamda yaşanan olumlu geri dönüş işimizi kolaylaştırdı.”
 
“ALLAH OYUNCULARIMDAN RAZI OLSUN”

“Son haftalarda yükselen bir form grafiğimiz var. Bu tabi sadece yeni oyuncularla alakalı bir durum değil. Geçen seneden de takımda olan arkadaşlarım da büyük özveri gösteriyorlar. Onların bu derece çalışması beni çok mutlu ediyor. “
 
“TAKIMININ GOL YEMEYE BİLE TAHAMMÜLÜ YOK”
“Eskişehirspor önünde 5-0 öndeydik. Son dakikalarda 1 gol yedik. Oyuncularım yenilen gol sonrası sahada kavga ettiler. Takımım gol yemeyi bile kabul etmiyor. Bırakın mağlubiyeti yediğimiz gol bile bizim aramızda kavgaya sebep oluyor.”
 
“PLAY-OFF NEDEN OLMASIN?”

Takım olarak moral ve motivasyonumuz üst seviyede. İlk hedefimiz ligde kalıcı olmak. Çünkü hala alt sıralardan kurtulabilmiş değiliz. Ama son haftalardaki gibi performansımız devam ederse sezon sonu nereye gideriz nerede bitiririz kestiremiyorum. Ligin ikinci yarısında 2 puan ortalaması tutturmak istiyoruz. Play-off'a gider miyiz onu zaman gösterecek. Ama neden olmasın?
 
“HERKESİN CANINI YAKABİLECEK BİR TAKIMIZ”

“Ligde her maç çok zor. Son haftalarda oynadığımız rakiplere bakarsak hepsi üst sıralarda olmaya çalışan takımlar. Giresunspor maçı da çok önemli bir 90 dakika olacak. Artık maç maç bakıyoruz. İsmail Haktan Odabaşı cezalı durumda. Başka bir eksiğimiz yok. Herkesin canını yakabilecek bir takımız.”

Röportaj: Ertan Süzgün

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)