comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Sahadan çekilen Eskişehirspor ne ceza alacak?

23 Ekim 2016, Pazar 22:31
Sahadan çekilen Eskişehirspor ne ceza alacak?

Eski Tahkim Kurulu üyelerinden Taner Ünlü, Eskişehirspor'un alacağı cezayı FutbolArena'ya açıkladı.

FutbolArena Özel - 1. Lig 8. hafta maçında Göztepe - Eskişehirspor maçının son dakikalarında Eskişehirspor teknik direktörü Alpay Özalan, hakemin verdiği karara sinirlenip takımı sahadan çekmişti. Eskişehirspor 10 dakika sonra tekrar sahaya dönse de hakemler dönmemiş ve maç yarıda kalmıştı.

ESKİŞEHİRSPOR KÜME DÜŞÜRÜLECEK Mİ?
Tahkim Kurulu eski üyelerinden Taner Ünlü FutbolArena'ya Eskişehirspor'un alacağı cezayı açıkladı. Eskişehirspor'un küme düşürülmeyeceğini belirten Ünlü, "Futbol müsabaka talimatı 29. madde sadece hükmen yenik sayılacağını ve üç puanının da silineceğini söylüyor. Bu tekrarlanırsa da küme düşer." dedi. 

Talimatın 2011 yılında değiştirildiğini açıklayan Ünlü, "Eskiden futbol müsabakasını terk etmek küme düşme sebebiydi. Ancak yaşanan birkaç hadise sonrası TFF bu talimatta değişikliğe gitti ve bunu 2. kez tekerrüre bağladı. Dolayısıyla Eskişehirspor bunu tekrar yaparsa küme düşürülecek." dedi.

ALPAY ÖZALAN CEZA ALACAK MI?

Eskişehirspor'u sahadan çeken teknik direktör Alpay Özalan'ın bu kararı sonrası ceza alıp almayacağı ile ilgili soruya "Takımın çekilmesi kulüp üzerinden cezalandırılır." diyen Ünlü "Ama ayrıca hakeme bir hakaret, tehdit vs varsa o ayrı bir disiplin yargılamasını gerektirir. Sahadan çektiği için bir ceza verilmez." dedi.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.