comScore

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

05 Şubat 2019, Salı 11:36
Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı'nın 16 bin yeni personel alacağı belirtildi. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru formu, Sağlık Bakanlığı ne zaman personel alımı yapılacak, Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı'nın 16 bin yeni personel alacağı haberleri sosyal medyada gündem oldu. Sağlık Bakanlığı personel alımları ne zaman başlayacak, Sağlık Bakanlığı personel alım şartları neler, Sağlık Bakanlığı kaç personel alacak, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılıyor, Sağlık Bakanlığı personel şartları neler, Sağlık Bakanlığı 16 bin yeni personel alımı son dakika haberleriyle ilgili tüm bilgileri derledik. 
 

Sağlık Bakanlığı atama, Sağlık personel alımı, Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı şartları (5 Şubat 2019)


Sağlık Bakanlığı'nın 16 bin sağlıkçı personeli atayacağı haberleri kısa sürede gündem oldu. 16 bin personeli işe alması beklenen Sağlık Bakanlığı'nın personel alımında aradığı şartlarla ilgili detaylı bilgileri haberimizde derledik. Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamada sağlık personellerinin atamaları hakkında bilgi verildi. Fahrettin Koca'nın açıklamasında, 16 bin personelin ihtiyaç duyulan bölümlere alınacağı ifade edildi. Sağlık Bakanlığı personel alım tarihlerinin ise henüz belli olmadığı belirtildi. 

Sağık Bakanı fahrettin Koca, "2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

 

Sağlık Bakanlığı personel alım şartları neler? Sağlık Bakanlığı personel atama başvuruları ne zaman? 


Sağlık Bakanlığı'nın personel alımları için yapılacak başvuruların Türkiye İş Kurumu olan İŞKUR üzerinden yapılacağı belirtildi. Sağlık Bakanlığı personel başvurularının İŞKUR il merkezlerinden şahsen yapılması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı personel alımı için başvuru yapacak olan kişilerde aranan şartlar şu şekilde:

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. 36 yaşından gün almamış olmak.

4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;

a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

SAĞLIK BAKANIĞI PERSONEL ALIM BAŞVURU HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)