comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Saffet Susic: ''Dört büyükler eskide kaldı''

16 Şubat 2017, Perşembe 12:21
Saffet Susic: ''Dört büyükler eskide kaldı''

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Saffet Susic "Eskiden dört büyükler vardı. Onlar ligi götürüyordu ancak şu anda her takım, birbirini yenebiliyor" dedi.

FutbolArena - Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Saffet Susic "Eskiden dört büyükler vardı. Onlar ligi götürüyordu ancak şu anda her takım, birbirini yenebiliyor" dedi.

Safet Susic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aytemiz Alanyaspor'da ilk hedeflerinin ligde kalmak olduğunu bildirdi.
Turuncu-yeşilli takımın ligde kalacak potansiyel ve kaliteye sahip olduğunu kaydeden Susic, "Bizim kısa vadedeki planlarımızda amacımız iyi futbol oynamak değil, puanlar almak ve ligde kalmak. Gençlerbirliği maçında çok iyi oynadık ve üç puanı aldık. Hatta beklediğimden daha iyi bir oyun sahneye koyduk." diye konuştu.

Futbolcuların çok iyi çalıştığını ve verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirdiğini dile getiren Susic, zorlu fikstüre rağmen her şeyin çok daha iyi gideceğine inandığını ifade etti.

''ARTIK HERKES HERKESİ YENEBİLİYOR''

"Eskiden dört büyükler vardı. Onlar ligi götürüyordu ancak şu anda her takım, birbirini yenebiliyor. Türkiye ligi her zaman kaliteliydi ancak değişti. Eğer bir lig kaliteli ise doğal olarak mili takım da kaliteli oluyor. Türkiye liginde çok kaliteli oyuncular var. En son Türk Milli Takımı Avrupa Kupası'na gitti. Oraya gitmek kolay değil. Belki orada amacına ulaşamadı ama şimdi önünde bir Dünya Kupası var. Bana göre durumu da kötü değil. Çok iyi oyuncuları var. Gitmemesi için hiçbir sebep yok."

''AMACIMIZ LİGDE KALMAK''

"Aytemiz Alanyaspor ile 1,5 senelik anlaşma yaptık. Biraz geç geldiğimiz için de ilk amacımız ligde kalmak. Daha sonra çok iyi bir takım kuracağız, yukarılara oynayacağız. Ben ligde kalacağımızı düşündüğüm için de şimdiden gelecek sene için planlarımı, neler gerektiğinin çalışmasını yapıyorum. Hem iyi futbol hem de iyi sonuçlar almak istiyorum. Ben her zaman optimist oldum. Söylediğim gibi ligde kalmak için çaba gösterirken, gelecek sene hangi oyuncu lazım, pozitif neler yapabiliriz, onun planlamasını düşünüyorum." 

''ARADA KALİTE FARKI VAR''

"Kaliteli oyuncular kendi ülkelerindeki ligde oynamadıkları için de doğal olarak lig zayıf kalıyor. Ancak bu durum milli takıma olumsuz yansımıyor. Hatta mili takım için daha kaliteli oyunculara sahip oluyoruz." 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)