comScore

Saffet Sancaklı'dan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında suç duyurusu

22 Kasım 2017, Çarşamba 18:01
Saffet Sancaklı'dan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında suç duyurusu

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. 

FutbolArena - Beyaz Futbol programında Boşnak halkına yönelik ırkçı ve hakaret içerikli söylem bulunduktan sonra kamuoyunun büyük tepkisini çeken Rasim Ozan Kütahyalı'ya en sert tepki MHP Milletvekili Saffet Sancaklı'dan gelmişti. Yaşanan bu gelişmenin ardından Beyaz TV'nin yollarını ayırdığı Kütahyalı'ya bir şok daha geldi. 


Saffet Sancaklı - Rasim Ozan Kütahyalı haberleri


Rasim Ozan Kütahyalı'nın Beyaz Futbol programındaki çirkin söylemine büyük tepki gösteren Saffet Sancaklı, "Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böylelerinin toplum dışarısına çıkarılması lazım." şeklinde konuşmuştu. Programdan 1 gün sonra Derin Futbol canlı yayında Ertem Şener'in, Rasim Ozan Kütahyalı ile yolların ayrıldığını açıklamasının ardından "Rasim Ozan Kütahyalı denen şerefsiz Beyaz TV'den an itibariyle kovulmuştur." şeklinde bir paylaşımda bulunan Saffet Sancaklı, Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. 

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, "Rasim Ozan Kütahyalı hakkındaki suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim ettik." açıklamasını yaptı ve sosyal medyadan paylaştı. 
 

Rasim Ozan Kütahyalı - Boşnak Sakso Beyaz Futbol sözleri


Kütahyalı, Boşnak halkından özür dilediğini belirterek, "Buna sebep ne olduğunu bile bilmeden yaptığım bir zevzekliktir. Bana öfkeli tüm Boşnak kardeşlerim haklıdır. Ben samimiyetle incinerek bana küfreden Boşnak kardeşlerimi dahi anlıyor ve hepsine hak veriyorum" diye konuştu.
Süper Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz
 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)