comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Sadri Şener: "Akhisar'dan futbolcu almaya utanırım"

12 Ocak 2017, Perşembe 23:05
Sadri Şener:

Trabzonspor Eski Başkanı Sadri Şener, bordo mavili takımın transferleri ve yönetimin icraatları hakkında FutbolArena TV'ye değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena Röportaj - Trabzonspor'un eski başkanlarından Sadri Şener, Muharrem Usta yönetimini ve yapılan transferleri yorumladı.


"Trabzonspor'da transferi kim yaptı?"


"Muharrem Bey büyük bir borç devraldı" diyen Şener, "Bir de isimleri olan ama kendileri olmayan bir kadro aldı gördüğüm kadarıyla... Bizim halkımız çok acele, şampiyonluk, liderlik veya iyi sonuçlar beklediği için acele şekilde bir de kadro yapmak gerekiyor tabi. Bu yapılan kadro da pek planlı olmamış gibi. Kim yaptı bu transferleri onu bilemem. Bazen yöneticiler havaya girer transfer yapar, onlar mı yaptı yoksa hocaya mı sorup yapıldı bilmiyorum ama ilk yarıda çok kötü bir Trabzonspor izledik. Umudum bu alınan arkadaşlar takıma katkı sağlar da iyi sonuçlar almaya başlarız. Bunun için dua ediyorum." şeklinde konuştu. 


Sadri Şener döneminde Trabzonspor'un borcu ne kadardı?


Kendi döneminde görevi bıraktığında 170 milyon TL borç olduğunu belirten Şener, çevrilebilir borç diye bir kavram vardır. Ödeme kabiliyetiniz varsa sorun yok ama ödeme kabiliyeti de düşüyor. Bizim dönemimizde oyuncudan zarar çok azdır çoğu futbolcudan para kazandık, inşallah düzelir dedi. 


Sadri Şener'den Olcay Şahan ve Hugo Rodallega transferi hakkında yorum


Yeni transferler hakkında da konuşan Şener, "Olcay bana göre iyi transfer" derken Rodallega için ise "Ben olsam Akhisar Belediyespor'dan oyuncu almaktan utanırım. Şöyle ki, koca Trabzonspor camiası efsane dediğimiz bir sürü oyuncular, efsane dediğim bir sürü hocalar, stada ismini verdiğimiz hocalar bunlar bu oyuncuları bulamıyor, Akhisar buluyor, biz de ondan alıyoruz. bu çok ayıp bir şey diye düşünüyorum" dedi.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)