comScore

Galatasaray Galatasaray

Sabri Sarıoğlu, Galatasaray'da kalacak mı? - Transfer Haberleri

04 Şubat 2017, Cumartesi 09:09
Sabri Sarıoğlu, Galatasaray'da kalacak mı? - Transfer Haberleri

Galatasaray ile sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Sabri Sarıoğlu'nun geleceği merak ediliyor. Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesi hakkında son gelişmeler.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışını sürdüren Galatasaray'da ara transfer dönemi oldukça hareketli geçti. Sarı kırmızılı takımda sezon başında sözleşmesi 1 yıl uzatılan Sabri Sarıoğlu'na yeni sözleşme yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. 


Sabri Sarıoğlu'nun Galatasaray'daki sözleşmesi uzatılacak mı?


Sabah'ın haberine göre; Sezon başında bir yıllık sözleşme yenileyen Sabri Sarıoğlu ile ilgili karar ise henüz verilmedi. Tecrübeli oyuncu ile performansına bağlı olarak Haziran ayında masaya oturulacak.

Galatasaray alt yapısından yetişen 2003'ten beri A takım forması giyen Sabri Sarıoğlu, bu sezon 23 maçta oynadı ve 2 gol attı.
 

Jan Olde Riekerink, Sabri Sarıoğlu'nu neden istemedi?


FutbolArena'nın Galatasaray Kulübünden aldığı bilgiye göre; Riekerink, Sabri'nin defansif özelliklerinin istediği düzeyde olmadığını belirtip, ancak orta sahada alternatif bir isim olacağını belirtti.
Bu bölgede de Sabri'nin as takıma girme şansının zor olduğunu çizen Jan Olde Riekerink, Haziran ayında yönetime sunduğu raporda 'Reis' lakaplı oyuncu ile sözleşme yenilmesini istemedi.

YÖNETİM SABRİ SARIOĞLU İÇİN İNİSİYATİF KULLANDI

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Levent Nazifoğlu, inisiyatif kullanıp Sabri Sarıoğlu'nun kontratını 1 yıllığına uzattı. Ancak Riekerink, Sabri'yi sağ bek düşünmediği için Martin Linnes'i 2016 Ocak ayında getiren yönetim üzerine Hollandalının ısrarı nedeniyle Cavanda'yı da aldı.

Ancak Riekerink'in istemediği ve sağ bek düşünmediği Sabri, Hollandalının vazgeçemediği oyuncu oldu. Sabri, sağ bekte formayı kapmasının yanı sıra bu sezon Galatasaray'da en fazla süre alan 3 oyuncudan biri oldu.

Riekerink'in bu sezon karşılaşma bazında en fazla görev verdiği 3 oyuncu, Eren Derdiyok, Bruma ve Sabri Sarıoğlu oldu. Bu durumda geçtiğimiz hafta Florya'da Galatasaray yöneticileri tarafından konuşuldu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)