comScore

S I K I L D I K ne demek? #sıkıldık neden TT oldu? (Twitter S I K I L D I K paylaşımı trend topic)

11 Mayıs 2018, Cuma 14:34
S I K I L D I K ne demek? #sıkıldık neden TT oldu? (Twitter S I K I L D I K paylaşımı trend topic)

S I K I L D I K kelimesi sosyal medyada TT oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından Sıkıldık kelimesi 1 saat içinde yaklaşık 4 bin tweet aldı. Peki insanlar neden Sıkıldık yazıyor? Nedir bu sıkıldık? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın S I K I L D I K sözüyle alakası ne? Sıkıldık ne demek? Twitter ve Facebook'ta başlayan yeni akımın ardından S I K I L D I K kelimesinin anlamına dair tüm detaylar haberimizde. 

FutbolArena - S I K I L D I K sözü twitter'da neden trend topic oldu? İnsanlar neden sosyal medyada sıkıldık yazıyor? Seçim sürecinde geçtiğimiz günlerde "Tamam" kelimesinin ardından daha sonrasında "Tamam mı devam mı?" sözleri trend topic olurken, bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından S I K I L D I K sözü twitter'da trend topic oldu. Peki insanlar neden sıkıldık yazıyor? Sıkıldık ne demek? Nedir bu sıkıldık? Sıkıldık tweet paylaşımına neden olan gelişmeler ve diğer detaylar haberimizin devamında. 


S I K I L D I K tweeti nedir? (11 Mayıs 2018 Cuma)


Cumhurbaşkanı Recep Rayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimi öncesinde Ankara'da AKP Gençlik Kolları Kongresinde kendisini dinleyen gençlere "Sevgili gençler sıkıldınız biliyorum." şeklinde bir ifade kullandı. Bu ifadenin ardından sosyal medyada Erdoğan'a karşı olan muhalif etiketi Türkiye'de Trend Topic oldu. Sıkıldık tweetlerinin ardından bu kez Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen kesim ise "gençsenneyaparsın" etiketini başlattı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından insanlar yaklaşık 1 saat içinde yaklaşık 4 bin civarında S I K I L D I K paylaşımı yaptı. Sıkıldık ne demek ve insanlar neden twitter'da Sıkıldık yazıyor? gibi soruları internet ortamında kısa süre içinde araştırılmaya başladı. 
Sıkıldık tweetini merak edenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarını dinleyerek öğrenebilirler. Bunun yanı sıra sosyal medyada S I K I L D I K paylaşımlarına dair bazıları şöyle:


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"