comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Rıza Çalımbay'dan sürpriz Samuel Eto'o açıklaması

07 Ocak 2017, Cumartesi 21:45
Rıza Çalımbay'dan sürpriz Samuel Eto'o açıklaması

Rıza Çalımbay, Antalyaspor yönetiminin Samuel Eto'o kararını herkes gibi sahneden yapılan açıklamayla öğrendiğini açıkladı.

FutbolArena - Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, yeni tesislerin açılış konuşmasında Samuel Eto'o'nun takımda kalacağını açıkladı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve teknik direktör Şenol Güneş'in de dinleyenler arasında yer aldığı konuşma gündem yaratırken, Antalyaspor hocası Rıza Çalımbay'dan sürpriz bir yorum geldi.
 

Rıza Çalımbay'dan Samuel Eto'o ve Beşiktaş transferi yorumu


Radyospor'a konuşan Rıza Çalımbay, Antalyaspor yönetiminin Samuel Eto'o kararını herkes gibi sahneden yapılan açıklamayla öğrendiğini ifade etti.
Çalımbay, "Eto'o ile 2 gündür görüşülüyordu. Ben de sahneden öğrendim. Kararı yönetim verdi. Eto'o kaldığı halde forvet alacağım bi tane daha. Eto'o daha gündemde yokken biz Beşiktaş'tan Kerim Frei'ı istedik. Beşiktaş kabul etti ama Frei kabul etmedi, yurt dışına gideceğini söyledi. Saygı duyduk" dedi. 

Fikret Orman ve Şenol Güneş'e ayıp edildiği yorumlarına cevap veren Çalımbay, "Orada taraftarın da beklediği bir şeydi bu. Yani her şey orada belli oldu. Eto'o da söylemek istiyordu kendisi. Daha önce söylenseydi iyi olurdu ama taraftarın beklentisi olduğu için söylendi." ifadelerini kullandı.
 

Antalyaspor Drogba'yı transfer edecek mi?


"Forvet transferi için net bir isim yok. Eto'o kaldığı için ona göre bakacağız. Eto'o gitseydi iki forvet bakacaktık. Drogba ile ilgilendiğimiz haberleri doğru değil. QPR takımının orta saha oyuncusu Sandro ile görüşüldü ama net bir imza yok. Şu anda bir daha görüşülecek. Kendisi ve menajeri Antalya'da. Eğer anlaşılırsa imzalar atılacak. Arkasından bir forvet ve bir de kanat istiyorum. Şu anda Salih'i aldık sadece"

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)