comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Rıza Çalımbay'dan Kasımpaşa'ya dava

25 Ekim 2016, Salı 15:44
Rıza Çalımbay'dan Kasımpaşa'ya dava

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Kasımpaşa cephesinden yapılan açıklamalarla ilgili olarak dava açacağını söyledi.

FutbolArena - Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Kasımpaşa Başkanvekili Hasan Hilmi Öksüz'ün açıklamalarına yanıt verdi. 

Radyospor'a konuşan Rıza Çalımbay, "Bu açıklamaları duyunca şok oldum. Baba dediğim bir insan böyle bir açıklama yapmış. Keşke geçen sezon da takıma haksızlık yapılınca arkadam durup böyle konuşsalardı. Benim karakterimi çalıştığım her kulüp iyi biliyor. Ben hiç kimseyle kötü ayrılmadım bugüne kadar. Bu açıklamalarla ilgili gerekli hukuki işlemleri başlatacağım" dedi.
HASAN HİLMİ ÖKSÜZ NE DEMİŞTİ?

"Rıza Çalımbay 4 maçta 1 puan Kemal Özdeş 4 maçta 7 puan aldı. Rıza Çalımbay kendisini daha çok önceden Antalyaspor'a pazarlıyordu. Bu çalışmaları başlattığını net olarak biliyorum. Rıza hocanın futbolculuk ve hocalık kariyeri zirvede ama önemli olan kariyer değil karakter. Pozitif enerji verebilme meselesi. Arkasında başka hesaplar olmamasıyla alakalı. Takımınıza pozitif enerji veremiyorsanız, takımınızı demoralize edecek demeçler veriyorsanız bunu kendinize bile anlatamazsınız. Ben kapasite olarak Rıza hocadan daha iyisini tanımadım diye beyanda bulunmuştum ve bu lafımın yine arkasındayım ama karakter ortaya çıktığı zaman olaylar değişiyor.

Rıza hoca devre arasında verdiği bütün demeçlerde yönetim istediğimiz futbolcuları bize almıyor diyerek takımın moralini bozdu. Sonra zaten takımı bırakır kaçar gidersiniz. Gittiğiniz yerde de başarılı olamazsınız Allah size vermez. Siz çalışan bir işçisiniz. İnsanlar çalıştıkları müesseselere faydalı olmak için uğraşırlar. Ne kadar başarılı olacakları ayrı bir konu ama önemli olan iyi niyet ve samimiyetle gayret göstermektir.

Ben konuştum o dinledi. Aklınızın içinde başka fikirler olmasa 'başkanım ne demek gayet tabi biz işimizi yapıyoruz. En iyi sonucu alacağız, en iyi yerlere geleceğiz' demen gerekirken susuyorsun. Suskunluğun ne demek olduğunu herkes biliyor. Kimseyle kimseyi kıyaslamam ama karakter gerçekten çok önemlidir. Adamlık kariyeri ve insanlık kariyeri önemli şeyler. Bilgi ve beceri ayrı bir olaydır. Kasımpaşa çıkışta değil, Kasımpaşa zaten buydu ama Rıza hocadan dolayı 3 hafta boşa gitti.

Futbolcular çıkıp yapacaklarının en iyisini yapmaya çalışıyor. Rıza hoca ve Kemal hoca döneminde futbolcuların keyifleri çok farklı. Aradaki fark resmen ortada. Futbolcular mutlu. Şu anda futbolcuların hiç bir şikayeti yok. Rıza hoca döneminde futbolcularda bu keyif yoktu. Kemal hoca son derece pozitif bir insan. Herkes seviyor. Siz patronunuza derdinizi anlatamazsanız, patronunuz sizin derdinizi bilmezse işler hep kötüye gider. Dertler bize değil basına anlatılıyordu."

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.