comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Rıza Çalımbay'dan Eto'o'nun Beşiktaş'a transfer açıklaması

05 Ocak 2017, Perşembe 21:33
Rıza Çalımbay'dan Eto'o'nun Beşiktaş'a transfer açıklaması

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, takımın son durumu ve transferlerle alakalı konuşurken, Samuel Eto'o'nun akibeti hakkında da açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kamp döneminde TRT Spor'a konuştu. Antalyaspor'un durumu ve transferleri dışında Samuel Eto'o'nun Beşiktaş'a transferi hakkında açıklamalarda bulundu.

"TAKVİYELER YAPACAĞIZ"
"İyi bir ilk yarı geçirdik biz geldikten sonra. Önemli olan bunu devam ettirmek. İkinci yarı tüm takımlar için zor geçecek. Hem aşağısı, hem yukarısı. Şimdi daha tedbirli ve daha iyi hazırlanarak ikinci yarıya girmeliyiz. Üst üste deplasman maçlarımız var. Fikstürümüz zor. Hem takviye yaparak, hem de iyi hazırlanarak kampı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz."

"DEVRE ARASI OYUNCU ALMAK ZOR"

"Devre arası oyuncu transfer etmek zor. Takımında oynayan bir oyuncu alırsan maddi açıdan zorlanabiliyorsun. Mukavalesi bitmiş oyuncu zor buluyorsun. Genelde oynamayan oyuncular almaya çalışıyorum. Bizim bek ihtiyacımız vardı. Salih ile onu kapattık. İnşallah faydalı olur. Bir kanat, bir forvet arıyoruz. Bir de ön libero. Bunların isimleri var ama 3-4 tane isim var. Toplamda 4 veya 5 oyuncu alacağız."
 

Eto'o Beşiktaş'ta mı?


Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Samuel Eto'o'nun Beşiktaş'a transferi hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. 

Çalımbay, "Ben bir kere gitmek isteyen hiç kimseyi tutmam. Eto'o veya başkası. Artık kafası oradadır. Gitmek istiyorsa gitmesi için elimden geleni yaparım. Ben gitmesini istemem ama transfer konuşulmuşsa, hedefi varsa ben karışamam. Yönetim ve Eto'o'nun arasında bu konu. En geç yarın bitmesi gerekiyor. Bize gelecekse de bir an önce gelmesi gerekiyor. Bu iş canımı sıkıyor artık. Şu anda net bir şey yok. Eto'o'yu isteyen başka takımlar da var. Hakikaten canımızı sıkıyor. İstediğimiz gibi hareket edemiyoruz. Yarın herhalde konuşurlar başkanla. Gitmek istiyorsa biz de gerekeni yapacağız tabi. Bu işin bir an önce bitmeliyiz." ifadelerini kullandı. 

"KERİM FREİ'İ İSTEDİM. NECİP'İ İSTEMEDİM."

"Eto'o olayı olmadan önce, adı bile geçmeden önce Kerim Frei'i istedim. Onun dışında bir şeyi istedim. Şimdi Ömer Şişmanoğlu var. Bizim de forvet ihtiyacımız var. Eto'o kalsa bile Ömer'i alabiliriz. Başka kimseyi istemedim. Necip yazıldı çizildi ama ben Necip'i istemedim. Beşiktaş zaten vermez Necip'i. Ben olsam, ben de vermem. Joker gibi bir oyuncu çünkü."

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)