comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Rıza Çalımbay'dan Eto'o ve Beşiktaş transfer itirafı

21 Şubat 2017, Salı 17:33
Rıza Çalımbay'dan Eto'o ve Beşiktaş transfer itirafı

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Samuel Eto'o'nun devre arasında Beşiktaş'a transferiyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Devre arası transfer döneminde Beşiktaş'ın kadrosuna katmak istediği fakat Antalyaspor'un satmaktan vazgeçtiği Samuel Eto'o konusunda teknik direktör Rıza Çalımbay'dan yeni bir açıklama geldi. 


Rıza Çalımbay'dan Eto'o transfer açıklaması


Samuel Eto'o'nun devre arasında Beşiktaş'a gitmesi halinde kendi adına sevineceğini açıklayan Rıza Çalımbay, Radyospor'a şu açıklamaları yaptı:

"Samuel Eto'o'ya transfer döneminde Beşiktaş, Trabzonspor ve Başakşehir'den teklif geldi. Ancak Eto'o' kalmak istedi ve gitmek istemedi. Eğer Beşiktaş'a gitseydi onun adına sevinirdim. Şu an itibariyle Eto'o'nun takımdan ayrılacağına inanmıyorum. Tabi kulübün menfaatleri de önemli. Mesela Çin'den bir transfer teklifi gelir ve Antalyaspor'un menfaatleri doğrultusunda bu iyi bir öneri gelirse oturup değerlendirilebilir." 
BEŞİKTAŞ MAÇINDA İNANMIŞTIM

Antalyaspor'un başına geçtiği dönemde takımın son sırada olmasına rağmen, sonraki haftalarda büyük bir çıkış yakalayan Rıza Çalımbay, yükselişle alakalı olarak ise, "Rizespor ve Beşiktaş maçlarından sonra herkesin kafasında soru işareti vardı. Aslında Beşiktaş'a karşı özellikle ilk yarıda oynadığımız futbol beni ümitlendirmişti. Kaybetmemize rağmen o gün iyi futbol oynadık. Devamında Kayseri'de ilk galibiyetimizi aldık ve seri geldi. Eto'o da eski formuna döndü. Sonrasında camia olarak hepimiz bütünleştik. Böyle devam ederek hedefimize ulaşmak istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"