comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Rıza Çalımbay kariyer rekorunu kırdı

02 Şubat 2017, Perşembe 17:00
Rıza Çalımbay kariyer rekorunu kırdı

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, takımıyla yakaladığı başarı sonucu kendi kariyer rekorunu da kırdı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de Antalyaspor'un başına geçtikten sonra aldığı sonuçlarla çıkışa geçen ve takımı 5. sıraya kadar yükselten Rıza Çalımbay, kendi kariyer rekorunu da kırdı. Deneyimli teknik adam, Antalyaspor'un başında 13 maçta 29 puan topladı.

DHA'da yer alan habere göre; Antalyaspor'u 2 puanla son sırada devralan Çalımbay, takımını 13 maçta 13 sıra yükseltti. Çalımbay yönetiminde oynadığı kazandığı puanlarla puan cetvelinde 5'inciliğie yükselen Antalyaspor, 2 beraberlik, 9 galibiyet elde ederken, 2 maçta yenildi. 
 

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın Süper Lig'deki puan ortalaması


Ligde son sıradan 5'inci sıraya çıkan Antalyaspor'un başarısında söz sahibi olan teknik direktör Rıza Çalımbay, takımıyla 13 maçta 29 puan topladı. Lig tarihinde 13 maçta son sıradan 5'inci sıraya yükselen Antalyaspor'un bu başarısı Çalımbay'ın da kariyerinde yeni bir sayfa açtı. 
Çalımbay, 13 maçta 29 puan toplayarak 2.3 puan ortalamasıyla kariyer rekoru kırdı. Daha önce çalıştırdığı takımlarda Çalımbay, Denizlispor'un başında UEFA Kupası'nda mücadelesinin ardından yeni bir başarı hikayesinin kapısını aralamaya başladı. Antalyaspor'da sezonu ilk 10 takım arasında en iyi yerde bitirmek istediklerini her fırsatta dile getiren Çalımbay, gelecek yıl Avrupa kupasını hedeflediklerini söyledi. Çalımbay, Antalyaspor'u gelecek yıl Avrupa kupasında mücadele etmesinin tek hedefi olduğunu dile getirdi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)