comScore

Kasımpaşa Kasımpaşa

Rıza Çalımbay: 'Bizim onurumuz, kişiliğimiz var'

14 Eylül 2016, Çarşamba 13:49
Rıza Çalımbay: 'Bizim onurumuz, kişiliğimiz var'

Kasımpaşa ile yolları ayıran Rıza Çalımbay önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Kasımpaşa'da görevinden ayrılan teknik direktör Rıza Çalımbay, ayrılık süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam düzenlediği basın toplantısında, "Başakşehir maçından sonra beni çağırdılar ve 'yolları ayırabiliriz' dediler. Ben de hiç düşünmeden kabul ettim. Aynı yönetim bir gün sonra görevime devam etmemi istedi, kesinlikle kabul etmedim" dedi.

İşte Rıza Çalımbay'ın açıklamaları:
"TRANSFER YAPILAMADI"


"Futbolda her zaman yaşanan olağan şeylerden birisi dün yaşandı. Geçen sezon Kasımpaşa'da göreve geldik. Takım bir sezon önce son maçlarda ligde kalmayı başarmıştı. Göreve başladığımızda da yönetim, '15. olun yeter, gelecek sezon şampiyon olacak bir takım kuracağız.' dedi. Güzel bir sezon geçirdik ve beklentilerin çok üzerinde, ligi 7. bitirdik. Hakem hataları olmasaydı Avrupa'da olacaktık. Bu sezona başlarken ise 'küçülmeye gideceğiz.' dediler. Bu sezon için hiçbir beklentisi olmayan bir yönetim vardı. Bunu da saygıyla karşıladık. Önemli olan belirli bütçelerle oyuncu alabilmemizdi ama yapılmadı."

"BÖYLE AYRILDIĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM"

"Bu oyunculardan sezon başında yararlanmamız mümkün değildi. Bizim burada sözleşmemiz vardı ve devam etmemiz gerekirdi. Başkanımız, 'düşsek bile devam etmeni istiyorum.' dedi, ancak Başakşehir maçından sonra beni çağırdılar ve 'yolları ayırabiliriz.' dediler. Ben de hiç düşünmeden kabul ettim. Aynı yönetim bir gün sonra görevime devam etmemi istedi, kesinlikle kabul etmedim. Çünkü bizim onurumuz, kişiliğimiz var. Düşüncemiz farklı olsaydı, sezon başında çok isteyen takımlar oldu, hiçbirine 'evet' demedim. Böyle ayrıldığım için üzgünüm."

"ZAMAN VERMELERİ GEREKİYORDU"

"Eğer biraz zaman verilseydi bu takım tüm olumsuzluklara rağmen çok iyi bir takım olacaktı. Sadece sakin olup, zaman vermeleri gerekiyordu. Herkesin bize destek çıkması gerekiyordu ama maalesef istediğimiz desteği bulamadık. Tabi bunun sebebi yönetime göre başka şeyler de olabilir. Biz hiçbir zaman görevden kaçmadık, aldığım hiçbir oyuncuyu henüz oynatamadım. Bana en ters gelen şeylerden bir tanesi de canlı olarak seyretmediğimiz oyuncuları aldım. Onları ancak lig maçında görebildim."

"HEDEFİM ŞAMPİYONLAR LİGİ'YDİ"

"Bu sezon mükemmel transferler yapacaktık ama olmadı. 100'den fazla maç seyrettik. 50-60 ucuz oyuncu bulduk. Bu listeden yalnızca Sadiku alındı. Eğer geçen sezonki  kadroyu koruyup, üzerine 4-5 transfer yapabilseydik, bu sezon şampiyonluğa oynayacağımızı düşünüyorduk. Kasımpaşa ile bu yıl hedefim kesinlikle Şampiyonlar Ligi'ydi."

"ZAMAN ZAMAN İSYAN EDECEĞİZ"

"En çok üzüldüğümüz şey, ligin başlamasına birkaç hafta kala Eren'in gitmesi oldu. Hücum gücümüz azaldı. Eren'in yerine aldığımız arkadaşımız, Trabzonspor maçından önce statta, yeni sezon hazırlıklarını yapıyordu. Takımın en önemli isimleri gitti, yerine kimseyi koyamadık. Geçen sezon 50 golümüzün 39'unu atan oyuncularımız gitti. Kamp döneminde sadece Batuhan ve Turgut Doğan bizimleydi. Burada tabii ki bir teknik direktör sıkıntılı olacak ve tabii ki zaman zaman isyan edeceğiz. Sesimizi çıkarmamamız normal olmazdı. Kimseye saygısızlık etmedik. İş adamı değiliz, teknik direktörüz. Nerede ne konuşacağımızı çok iyi biliyoruz.

Fenerbahçe çok iyi transferler yaptı, iyi oyunculara sahipler, şu anda onların da durumu belli. Neden, çünkü antrenörleri yeni. Trabzonspor da çok iyi oyuncular aldı ama yeni bir takım ve zaman lazım. Bu oyuncular çok iyi şeyler yapacaktır ama zaman tanımazsanız başarılı olmaları mümkün değil."

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.