comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ryan Babel, Beşiktaş formasını giydi

02 Ocak 2017, Pazartesi 00:02
Ryan Babel, Beşiktaş formasını giydi

Beşiktaş'ın yeni transferi Ryan Babel, siyahlı beyazlı formayı giydi.

FutbolArena - Deportivo La Caruna ile sözleşmesi sona eren Ryan Babel, Beşiktaş'a transfer oldu. Hollandalı oyuncu transferin ardından siyah beyazlı formayı giydi.

FORMAYI GİYDİ
Ajans Beşiktaş'ın duyurduğu fotoğrafta Ryan Babel'in Beşiktaş formasıyla Kartal Pençesi pozu verdiği görüldü. Siyah beyazlı taraftarlar Ryan Babel'in bu paylaşımını ilgiyle karşıladı.

Siyah beyazlı kulübün transferi hafta arasında açıklaması bekleniyor.

Beşiktaş'tan Süper Lig'in ikinci yarısında 500 bin Euro kazanacak olan Ryan Babel, imza parası olarak 250 bin Euro alacak. Hollandalı oyuncu gelecek sezon ise 1,4 milyon Euro kazanacak.


 

Ryan Babel'in Beşiktaş'a maliyeti


Deportivo forması giyen Ryan Babel'i imza için İstanbul'a getiren Beşiktaş, imzayı atmak üzereyken menajer kriziyle karşılaşmıştı. Babel'e Çin'den gelen teklif sonrası oyuncunun menajeri Beşiktaş'tan biraz daha fazla ücret istemişti. 

Oyuncuya imza attırmak isteyen Beşiktaş Yönetimi, ilk etapta 1 milyon 400 bin yıllık ücret verdiği Babel'e Çin'den gelen teklif sonrası 1 milyon 800 bin Euro önermişti. FutbolArena, Pazar günü Babel'de yaşanan bu sıcak gelişmeyi “Babel transferinde işi Çinliler karıştırdı!” başlığıyla okuyucularına duyurmuştu.

O HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

YILLIK 2 MİLYON EURO

Deportivo'da 6 aylığına 100 bin Euro'ya oynayan Babel'se menajeri aracılığıyla siyah beyazlı takımdan 2 milyon Euro yıllık garanti ücret ve bir miktar imza parası talep etti. 

Beşiktaş'ın Babel'e imza attırmak için oyunucunun isteklerine yaklaştığı ve imzaların birkaç gün içinde atılmasının beklendiği kaydedildi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)