comScore

Rusya'da Glushakov'dan Türkiye sözleri

24 Ocak 2018, Çarşamba 20:09
Rusya'da Glushakov'dan Türkiye sözleri

UEFA Uluslar Ligi'nde A Milli Takımımızın rakiplerinden Rusya'nın futbolcusu Glushakov önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Uluslar Ligi'nde Türkiye, Rusya ve İsveç ile aynı grupta yer alacak. Rus Milli takımının tecrübeli futbolculardan, Spartak Moskova'da forma giyen Glushakov kura çekimini değerlendirdi. 


UEFA Uluslar Ligi Türkiye'nin rakipleri kimler?


UEFA Uluslar Ligi'nde A Milli Takımımız B Grubu'nda İsveç ve Rusya ile karşılaşacak. Kura çekiminin ardından Rusya Milli Takımının futbolcusu Denis Glushakov açıklamalarda bulundu. 

Türkiye ve İsveç'in zorlu rakipler olduğunu söyleyen Glushakov, "Bizim için çok önemli bir turnuva. Türkiye ve İsveç çok zorlu rakipler. Birbirinden ayırmak mümkün değil. Birinden birini yukarı, diğerini aşağı çekmek çok aptalca olur. Hem Türkiye, hem de İsveç'e karşı ciddi bir şekilde hazırlanacağız." diye konuştu. 
 

UEFA Uluslar Ligi statüsü


UEFA, Uluslar Ligi'ne katılacak olan takımları ve grupları belirledi. UEFA'dan yapılan açıklamada Türkiye, B Grubu'nda yer aldı. Ülkeler sadece gruplarındaki diğer ülkelerle içeride ve dışarıda olmak üzere ikişer kez karşılaşacak ve 6 oyun günü sonrasında her kümede dört grupta da maçlar tamamlanacak.Gruplarda sonuncu olan ülkeler bir alt kümeye düşecek. Grubu lider tamamlayan takımlar ise bir üst kümeye yükselecek. A Grubu'nda yer alan 4 grubun liderleri arsında oynanacak dörtlü final sonucunda da Uluslar Ligi şampiyonu belirlenecek. 
Uluslar Ligi'nin bir başka önemli yanı ise 2020 Avrupa Şampiyonası'na katılacak olan son 4 takımı belirleyecek olması. 2020 Avrupa Şampiyonası'nda gruplarında ilk 2'de yer alan takımlar doğrudan şampiyonaya katılacak. Fakat daha önce olduğu gibi ilk 2 dışında kalan takımların playoff oynama hakkı ortadan kalkacak. Burada devreye Uluslar Ligi girecek. Uluslar Ligi'nde mücadele eden ancak Avrupa Şampiyonası vizesi alamayan 4 takım bu ligde oynayan takımlar arasından playoff maçları sonucu seçilecek. 

Özetle, 2020 Avrupa Şampiyonası'na katılacak olan 4 takım Uluslar Ligi'nde mücadele eden ülkelerden seçilecek.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.