comScore

Rusya'da 2021 devrimi! Okullarda futbol dersi

01 Ocak 2021, Cuma 23:29
Rusya'da 2021 devrimi! Okullarda futbol dersi

Rusya'da 2021'den itibaren okullarda Beden Eğitiminde "Futbol dersi" verilecek. Kız ve erkek öğrenciler aynı zamanda ders saatleri dışında da çalışabilecek.

FutbolArena Dış Haberler - Rusya Futbol Federasyonu ve Eğitim Bakanlığı tarafından ortak kararda Rusya'da 2021'den itibaren okullarda Beden Eğitimi derslerinde futbol dersi verilecek. Öğrencilere belirlenen ders konuları hakkında aynı zamanda dünya futbolu hakkında bilgiler aktarılması kararlaştırıldı. 

DERS KONULARI NE OLACAK?
Rusya Futbol Federasyonu ve Eğitim Bakanlığı saha içi temel bilgiler dışında yardımlaşma, sorumluluk alma ve birliktelik duygusunu geliştirmeyi hedefliyor. Bununla birlikte pas organizasyonu, yan top, pozisyon alma gibi taktiksel ders konuları işlenecek. 

Öte yandan Okul saatleri dışında futbol oynamak isteyen çocuklar, okulda daha derinlemesine çalışabilecek. Her bölgede spor kulüpleri ve spor okullarıyla birlikte birleştirilecek bir sistem oluşturulacak. Ayrıca yine futbol dersi verilecek okullar için lig kurularak yetenekli futbolcuların, daha erken keşfedilmesine yönelik plan belirlendi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"